Redmi

Redmi Note 11 Pro Oyun Performansı Nasıl ?

Geçtiğimiz günlerde yoğun mesajlar üzerine Xiaomi Redmi Note 10 Pro oyun performansı hakkında deneyimlerimizi paylaşmıştık. Bu günde elimize Xiaomi Redmi Note 11 Pro Ulaştı ve oyun performansını inceleme imkanımız oldu.

Xiaomi Redmi Note 11 Pro da tam da bu sınıftaki bir telefonda olmasını umduğumuz türde bir yonga setine sahipti 2022 yılının orta seviye işlemcisi olacak MediaTek Helio G96 ile donatılmıştı bu işlemci oyun için bazı optimizasyonlara sahip, daha yüksek saat hızına sahip bir grafik bölümüne indirgenen orta sınıf bir işlemciye destek olarak Mali-G57 MC2 grafik işlemci eşlik etmekte.

Bu, fiyatta bandındaki telefonların en güçlü işlemciye sahip. 4G telefonlarda kullanılan MediaTek Helio G96 ve Mali-G57 MC2 daha fazla GPU gücüne sahip. Xiaomi Redmi Note 11 Pro 4G, 5G sınıfındaki işlemcilerin biraz altında kalıyor. Aynı ailenin 5G Sürümü Qualcomm Snapdragon 695 işlemcisini kullanmakta.

Xiaomi Redmi Note 11 Pro’nun ekranı da örnek niteliğinde. 120 Hz panele sahip büyük 6,67 inç 1080×2400 (FHD+) Piksel AMOLED ekrandır.

İyi bir netlik, mükemmel kontrast, derin renkler ve video ve oyun için yapılmış bir ekran olarak karşınıza çıkacak kadar yeterli ve tatmin edici.

AMOLED paneli aynı zamanda yüksek yenileme hızı için harika bir vitrin. ‘120Hz‘, görüntünün standart hızın iki katı oranında yenilendiği anlamına gelir ve uygulama çekmecenizin diğer uygun fiyatlı telefonların çoğunda olduğundan çok daha sorunsuz bir şekilde kaydırılmasını sağlar.

Xiaomi Redmi Note 11 Pro, 5.000mAh bataryaya sahip ayrıca kutunun içinden 67 w hızlı şarj adaptörü ile gelmesi sınıfındaki telefonlardan 1 adım önde olduğunu göstermekte.

Xiaomi Redmi Note 11 Pro Oyun Performansı Nasıl ?

İlk önce yeni bir telefon alırken yapmamız gereken istek ve arzularımıza göre hareket etmektir. Bu incelemelerdeki amaç size cihazı Satın almaya yönlendirmek değil. İstek ve arzularınıza göre hareket ettirmektir. İnceleyip gözlemleyip kararı size bırakmaktır. Dikkat ettiyseniz başlıklarımız sade ve anlaşılır düzeyde. Başka Teknoloji siteleri gibi Oyun canavarı, şu canavarı bu canavarı gibi başlıklar koymamaktayız. Çünkü bizim amacımız yönlendirmek değildir. Ve hiç bir zaman olmayacaktır. Para ülkemizde kolay kazanılmamaktadır, hal böyle olunca bir şeyi satın alırken memnuniyet çerçevesinde ve pişmanlık derecesine ulaşmadan gönül rahatlığı ile kullanmaktır. Her şeyi açık görüşle paylaşmaya devam edeceğiz.

Konumuza devam edecek olursak; Cihazda 2022 orta seviye işlemcisine sahip ve sıkça karşılaşacağımız MediaTek Helio G96 işlemcisi kullanılmıştır. Aynı zamanda Grafik tarafına güç veren Mali-G57 MC2 Grafik İşlemci Bulunmaktadır, ve 8 GB RAM miktarı ile bizi karşılamaktadır. Bu iki, ayrı işlemcinin Bize verecek değerleri Oyun tarafında Sınırlıdır. Üstte bahsettiğim gibi Orta seviye bir işlemciden küçük dağları yaratmayı bekleyemeyiz. Alacağınız Telefonda Aşağıdaki Mobil platformlarda en çok oynanan 4 oyunda teste tabi tuttuk Gelin Sonuçlara birlikte göz atalım.

Pubg Mobile

Oyunda Grafik Ayarları kısmında Akıcı grafik seçeneklerinde FPS Yani kare hızı Aşırı yüksekte açmaktadır. Yaklaşık 15 dakikalık oyun süresince 45-59 FPS değeri aldık, oyun akıcılığını bozmasa da ara ara kare hızı dalgalanmaları hissedilir derecede idi. Pubg Mobile oyununu sürekli oynuyor iseniz sizlerde kare hızı dalgalarını hissedebilirsiniz Şöyle ki Orta seviye bir işlemciye sahip bir telefonun verebilecek en iyi değer yani FPS değeri zaten 40 ila 55 arasıdır. Üçüncü taraf uygulama ve yazılımlarla 90 FPS değerine ne kadar çıktıysak da cihaz aşırı derecede hissedilir bir şekilde ısındı ve gerçekten rahatsız eden bir sıcaklık hissiyatı yaratarak ilk 15 dakikadan sonra oyun donma ve takılmalarla oynanamaz hale geldi. En iyi oyun ayarlarına dokunmadan Akıcı – Aşırı Yüksek Ayarlarını seçerek oynamaktır. Bu seçeneklerde oynadığınız taktirde sizi memnun edecektir.

Call Of Duty Mobile

Oyunda Grafik ayarları kısmında Grafik kalitesi Orta ve Kare Hızı kısmında ise Maxs. Değerleri ile ayarlayarak Çoklu Oyuncu ve Açık Dünya Modun da vakit geçirdik. Bu ve benzeri oyunları oynarken Silikon kılıfsız oynamaya özen gösteriniz, çünkü hava akışı olmadığı için cihaz ısınacak ve donmalar kasmalar yaşatacaktır. Çoklu oyuncu modun da istenilen zevki ve akıcılığı korurken Açık dünya modun da ise kasmalar yaşandı. Oyun trafından güncellemeler ile sorunsuz bir oyun keyfi yaratacağından emin olabilirsiniz.

Fortnite

Bazı üst düzey telefonlarda bulunan 60 fps modunu kullanmanıza izin vermez ve ‘Orta’ maksimum görsel ayarındadır. Ancak, bir maçın başında yere doğru düştüğünüz zaman görülen normal FPS düşüşlerin dışında, çoğunlukla pürüzsüz bir 30 fps değerini aldık. Ara ara takılmalar yaşansa da oyun ayıcılığı hakkında işlemciye bakılırsa iyi bir seviyede.

Asphalt 9

Asphalt 9 oyununda ise pek fazla akıcılığını kaybetmeyerek bizi tatmin etti. Grafik geçişleri ve oyunun grafikleri gerçekten muhteşemdi.

Sonuç;

Xiaomi Redmi Note 11 Pro, kendi kategorisinde diğer cihazlara nazaran harika bir oyun telefonu. 5G sürümüne sahip Qualcomm Snapdragon 695 (SM6375) yonga setlerine sahip rakipler biraz daha fazla oyun gücüne sahipken, mükemmel Stereo hoparlörleri ve AMOLED ekranı sayesinde bunun en iyi oyun telefonu olduğuna söylemekten kaçınmayacağım. Oyun oynarken ekran göz yormamakla birlikte verdiği kaliteyi hissettirecek düzeyde.

Not olarak; Orta seviye telefonlarda oyun içi grafik ve kare hızları arasında işlemci ve grafik işlemci denge kurarak en iyi FPS değerini vermeye çalışır. Cihazın vereceği FPS değeri 37 ila 44, 54 FPS arasıdır. Profesyonel oyuncular yada Amiral gemisi cihazlardan orta seviye cihazlara geçiş yapan kullanıcılar Kare hızı dalgalanmaları hissedecektir. Bunun nedeni 60 FPS sabit kalmamasından dolayıdır. Eğer Orta seviye cihaz tercih ediyor ve Xiaomi Redmi Note 11 Pro’dan geçiş yapmayı düşünecek olursanız gözle görülür bir derecede performans artışını hissedeceksiniz.

Redmi Note 11 Pro’nun temel kesim eksikliğinin ne kadar etkileyici olduğunu fazla vurgulayamayız. Örneğin, cömert bir 8GB hızlı LPDDR4X RAM’e sahiptir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
2
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %