Redmi

Redmi K50 Gaming, Poco F4 GT Olarak Yeniden Markalanabilir

Daha önce Redmi’nin yeni bir K serisi akıllı telefon olan Redmi K50 üzerinde çalıştığına dair haberlere rastlamıştık. Bu, Çin’de piyasaya sürülen Redmi K40 serisinin halefi olarak gelecek. Şimdi Redmi, iki yeni oyun akıllı telefonunu içerebilecek yeni nesil Redmi K50 Gaming serisi üzerinde çalışıyor.

Redmi K50 Gaming

Özellikle bu, yaklaşan seride iki akıllı telefon seti olacağını ima ediyor. Redmi K50 ve Redmi K50 Gaming. İkincisi, Türkiye dahil küresel pazarlarda Poco F3 GT olarak resmileşen Redmi K40 Gaming’in bir üst modeli olacak.

Ayrıca, her iki akıllı telefon da sırasıyla 21121210G ve 22041211AC model numaralarıyla piyasaya sürülebilir. Cihaz, IMEI veritabanında ve MIUI kod tabanında da tespit edildi.

Redmi K50 Oyun Serisi Özellikleri

Redmi K50 Gaming serisinin üst düzey varyantlarından bahseden cihazın Matisse model adına sahip olması bekleniyor. Çin’de Redmi markası altında piyasaya sürülecek olsa da, küresel pazarlar onu Poco markası altında alacak.

Spekülasyonlara göre, yaklaşmakta olan akıllı telefon bir MediaTek Dimensity 9000 SoC ile gelebilir. Redmi K50 Gaming, ekran içi parmak izi sensörlü 120Hz veya 144Hz OLED ekrana sahip olacak. Bunun doğru olduğu ortaya çıkarsa, Redmi K40 serisinin yana monte edilmiş bir parmak izi sensörüne sahip olması kesinlikle bir gelişmedir. Önceki raporlardan biri, eski ekran içi tarayıcılara kıyasla gelişmiş performans sunabilecek gelişmiş bir optik parmak izi tarayıcısının kullanımına işaret ediyordu.

Kamera için, akıllı telefonun arkasında 64MP Sony IMX686 birincil kamera sensörü, 13MP geniş açılı sensör, 8MP tele-makro lens ve 2MP derinlik sensörü ile dört kamera kurulumuna sahip olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, raporlar, arkasında 108MP birincil sensöre sahip başka bir Redmi K50 Gaming varyantı olabileceğini iddia ediliyor.

Ayrıca, bu akıllı telefonun Türkiye dahil küresel pazarlarda Poco F3 GT’nin devamı olabileceğine ve takma adıyla POCO F4 GT ile piyasaya sürülebileceğine inanılıyor. Ancak şimdilik bununla ilgili resmi bir doğrulama yok.

Öte yandan, muhtemelen Redmi’nin Rubens kod adlı ve 22041211AC model numaralı kartlarında bulunan akıllı telefonlardan bahsederken, cihazın Çin pazarına özel olacağı tahmin ediliyor. Rapor, akıllı telefonun Redmi K50 Gaming Standard Edition olarak piyasaya sürülebileceğini belirtiyor.

MediaTek’in yaklaşan yonga seti Dimensity 7000 SoC ile geleceğine inanılıyor. Bu yonga setinin, Dimensity 9000 SoC’nin tonlanmış bir varyantı olduğu tahmin ediliyor. Görüntüleme için, 64MP birincil Samsung ISOCELL GW3 sensörüyle arkada üçlü kamera kurulumu sergileyebilir.

Redmi’den gelen bu akıllı telefonların pil kapasitesi hakkında henüz bir açıklama yapılmazken, gelecek olan bu telefonların 120W hızlı şarj teknolojisini destekleyebileceği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu