Redmi

Redmi K40 Özellikleri Onaylandı

Bir çok firma başta Xiaomi olmak üzere, Qualcomm Snapdragon 888 SoC tarafından desteklenen amiral gemisi akıllı telefonu piyasaya sürmeye başladı ve başlıyor. Xiaomi’nin alt markası Redmi, Redmi K40‘ın da Qualcomm Snapdragon 888 SoC‘ye dayanacağını doğruladı.

Bir Weibo gönderisinde, Lu Weibing, GM, Redmi, Redmi K40’ın yakında piyasaya çıkacağını ve Qualcomm Snapdragon 888 SoC’yi temel alacağını resmen doğruladı. Buna ek olarak Lu, Redmi K40‘ın giriş seviyesi modelinin 450 Dolar civarı fiyatlandırılacağını doğruladı.

Ayrıca Redmi K40’ın en pahalı düz ekranlı cihaz olacağını da doğruladı. Bu, Redmi K40’ın büyük olasılıkla düz ekrana sahip olacağı anlamına geliyor. 

Redmi K40’ın bir diğer ilginç özelliği de telefonun 4.000 mAh‘den fazla kapasiteye sahip büyük bir bataryaya sahip olacak olması, Bunun da ötesinde, Redmi K40’ın hızlı şarjı destekleyecek. Ancak, şu an itibariyle, cihazın ne kadar hızlı şarj olacağına dair bir bilgi yok. Depolama tarafında ise 6/8 GB RAM ve 128/256 Depolama alanı seçenekleri sunacak

Redmi K40’ın MIUI 12.5 sürümü ile birlikte ayrıca Android 11 işletim siteminem sahip olcak. Akıllı telefon ilk olarak Çin’de piyasaya sürülecek ardından Global pazara ne zaman gelecek belirsiz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
1
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %