Redmi

Redmi K40, Çin’deki test kullanıcıları için MIUI 13 Kararlı güncellemesini alıyor

Birkaç gün önce Xiaomi, akıllı telefonları için tamamen yeni MIUI 13’u duyurdu. Şirket, ilk partinin güncellemeyi Ocak ayı sonuna kadar alacağını ve Xiaomi Mi 11 ve Xiaomi Pad 5 gibi bazı cihazların kararlı güncellemeyi almaya başladığını doğruladı. Şimdi, Xiaomi Redmi K40, Çin’de MIUI 13 kararlı güncellemesini aldı.

Redmi K40, Şubat ayında Çin’de Android 11 ile piyasaya sürüldü ve telefonun yeni MIUI 13 güncellemesi en son Android 12 işletim sistemini temel alıyor. Şu an itibariyle güncelleme beta test kullanıcıları için kullanıma sunuldu, ancak önümüzdeki günlerde herkese açık olacak.

“alioth” kod adına ve V13.0.2.0 sürüm numarasına sahiptir. Mi 11’e benzer şekilde Redmi K40’ın güncellemesi de oldukça büyük. Toplam 4,5 GB boyutundadır.

Güncelleme, en son MIUI 13 özelliklerini getiriyor ve ayrıca yerleşik Android 12 özelliklerine de sahip. Yeni yazı tipi, widget’lar, birkaç duvar kağıdı ve gizlilik özellikleri ekler. Farkında olmayanlar için, yeni MIUI 13, sistem uygulamalarının akıcılığını %20-26 oranında artırarak kararlılık ve optimizasyona daha fazla odaklanıyor. Üçüncü taraf uygulama akıcılığı %15 ila %53 artırıldı.

Güncellemenin önümüzdeki günlerde diğer uygun cihazlara ulaşmasını bekliyoruz. Desteklenen cihazların listesini kontrol etmek istiyorsanız aşağıdaki makaleyi kontrol edin.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 %