Realme

Realme GT, AnTuTu Puanını Değiştirirken Yakalandı

Bir sonraki akıllı telefonunuzu seçerken asla yalnızca AnTuTu puanlarına güvenmemeniz gerektiğini söylüyorlar. Sentetik kıyaslama platformu gerçek dünya performansını zar zor temsil ediyor ve sadece ideal koşullar altında ham performansın temsilcisidir. Yine de, AnTuTu puanlarını ve yeni başlatılan Realme GT’yi önemsiyorsanız, bu sizin için bir aksilik olabilir. Realme GT hile yaparken yakalandı. 

Weibo’daki AnTuTu’dan bir gönderiye dayanarak, Realme GT’nin 750.000’lik reklamı sahte puanını sahte olduğu iddia edildi. Sonuç olarak, AnTuTu, Realme GT’nin puanını platformundan kaldırdı ve önümüzdeki üç ay boyunca AnTuTu Puanlanmasını. Realme’den ayrıca kıyaslama hile konusunda netlik sağlaması istendi ve bunu yapmazsa Realme GT’nın puanı kalıcı olarak kaldırılacak. 

Realme GT, AnTuTu puanını değiştirirken yakalandı

Akıllı telefonların hile yaptığı ilk kez olmuyor. Daha önce, bu tür eylemleri uygularken yakalayanlar Huawei ve OnePlus’dı. Realme her zaman kullanıcılara mükemmel performans getirmeye kararlıdır, gerçek kullanıcı deneyimi Realme için en önemli önceliktir.

AnTuTu, Realme’nin kıyaslama puanlarını taklit etmek için kullandığı süreci de detaylandırdı. Realme GT görünüşe göre iş parçacığını erteledi ve böylece uygulamayı üstün performanslı çekirdek kullanmaya zorladı. Bu, telefonun genel puanlarını iyileştirmesine yardımcı oldu. Telefonun ayrıca, işlem sürelerini azaltmak ve daha yüksek bir puan elde etmek için kıyaslama platformu tarafından kullanılan referans JPG görüntüsünü değiştirdiği söyleniyor.

AnTuTu, telefonun bu kadar yüksek kıyaslama rakamlarını talep etmesinden sonra Realme’yi de sorguladığını söyledi. Realme, ancak henüz bir cevap bulmadı.

Tekrarlamak gerekirse, Realme GT, Xiaomi’nin Mi 11’de kullandığı Snapdragon 888 yonga setine dayanıyor. Bununla birlikte, Mi 11, Realme GT’nin iddia ettiğinden çok daha düşük olan 708.900 puan toplayabildi. Aslında, AnTuTu listelerinde yer alan mevcut liderlerin puanı yaklaşık 720.000’e yaklaşıyor. İlk üç sırada iQOO 7, Vivo X60 Pro Plus ve Redmi K40 Pro bulunuyor.

Karşılaştırma puanları, bir telefonu değerlendirmek için hala nihai parametre değildir. Bununla birlikte, bir akıllı telefon markası sahte puanları kesinlikle telefonun gerçek performans kimlik bilgileriyle ilgili soruları gündeme getiriyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %