Realme

Realme GT 2 Resmi Olarak Onaylandı

Realme, GT adlı yeni amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazır. Yaklaşan cihaz, Snapdragon 888 işlemci tarafından desteklenen şirketin en premium cihazı olacaktır. Cihaz henüz resmiyet kazanmasa da şirketin bir üst modelin üzerinde çalıştığını gösteriyor. Realme GT Master Edition’ın lansmanını öneren söylentileri duyduk. Ancak, sızıntıların işaret ettiği Realme GT’nin bir üst modeli bu değil. Realme GT, duyurulmamış bir premium Qualcomm işlemci ile gelecek.

Realme GT 2 mi Geliyor ?

Realme GT 2’nin varlığı, Realme’nin küresel ürün grubu Başkanı Wang Wei Derek tarafından doğrulandı. Derek, GT 2 üretiminin başladığını ve Qualcomm’un bir sonraki amiral gemisi Snapdragon 800 serisi işlemci tarafından destekleneceğini açıkladı.

Wang tarafından paylaşılan Weibo gönderisine göre Realme GT 2, Snapdragon 895 işlemciden güç alacak. Bahsedilen lansman 2021’in 4. çeyreği içindir. Özellikle, Xiaomi Mi 12’nin aynı premium Qualcomm Snapdragon 895 işlemciyi kullandığı söyleniyor.

Her iki akıllı telefon da hala üretim bölümünde olduğundan, benzer bir lansman zaman çizelgesi görebiliriz (4. Çeyrek 2021). Şu anda, şirket tarafından yalnızca takma ad ve işlemci ayrıntıları onaylandı. Bu telefonun diğer tüm premium özelliklerin neler ile dolu olacağını bilmiyoruz.

Ancak şirket, bu GT serisini premium kategori kullanıcıları için tasarladı. Realme GT 2, yalnızca işlemcinin yanı sıra diğer amiral gemisi sınıfı donanımlara da sahip olacak. Ayrıca selefi olarak 5G ağ bağlantısı desteğine sahip olacak. Yakın zamanda piyasaya sürülen standart Realme GT, işlemcinin yanı sıra birinci sınıf ekran ve kamera özelliklerine sahip.

Sadece hızlı bir özet, ahize 64MP Sony IMX682 birincil sensör içeren üç lensli bir kamera modülüne sahiptir. Kamera kurulumunda ayrıca 8MP ultra geniş açılı sensör ve 2MP makro sensör bulunuyor. Realme GT, 120Hz yenileme hızına sahip 6.43 inç FHD ekrana sahip.

16MP selfie kamerasına ev sahipliği yapan bir deliğe sahiptir. Adreno 660 GPU ve 12GB RAM ile bir Snapdragon 888 SoC var. Şirketin önceki nesil Realme GT’ye kıyasla Realme GT 2’de önemli kamera geliştirmeleri yapıp yapmadığını görmek için bekliyoruz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %