Pubg Mobile

PUBG Mobile Yeni hile sistemi ile bu hafta 1.217.342 hesabı engelledi

PUBG Mobile, 2,6 milyar dolardan fazla gelirle 2020’nin en çok kazandıran oyunudur. Veri analizi firması Sensor Tower’a göre oyun, 232 milyondan fazla indirme ile 2020’nin en çok indirilen 5 oyunu arasında yer alıyor. Bu kadar çok aktif oyuncuyla oyun, diğer oyunculara göre haksız avantajlar elde etmeye çalışan bilgisayar korsanlarına karşı savunmasız.

Bu tür hilecilerin üstesinden gelmek ve adil oyunu sürdürmek için PUBG Mobile, sağlam bir hile önleme sistemi kurdu. Ayrıca hayranları dolandırıcılara karşı yaptıkları eylemler hakkında bilgilendirmek için haftalık raporlar yayınlarlar.

PUBG Mobile, önceki hafta, yani 8 Ocak – 14 Ocak arasında yasaklanan dolandırıcılar için on dokuzuncu raporunu yayınladı. Raporda 1.217.342‘den fazla hesabın dolandırıcılık ve hile nedeniyle PUBG Mobile’dan yasaklandığı ortaya çıktı. Her hesap kalıcı olarak askıya alındı.

İlk rapor, 1.273.152 hesabın askıya alındığı 29 Ağustos’ta yayınlandı. İkinci raporda 1.838.223 hesabın önyükleme aldığını gördü.

Geçen hafta PUBG Mobile, hile yapmaktan 1.754.008 hesabı askıya aldı. Bu hafta, bir önceki haftaya göre% 30 daha az hileci yasakladılar.

Yasaklanan PUBG Mobile hesaplarının dağılması

Hesap yasaklandı raporu

Fatih Kademe hesapları% 3’ü

AS Kademe hesapları % 6’sı

Taç Kademe Hesapları % 10’u

Elmas kademe hesapları% 12’si

Platinum Kademe Hesapları % 11’i

Altın kademe Hesapları % 9’u

Gümüş katmanlı hesapların% 11’i

Bronze katman hesaplarının% 38’i

Yasaklanmış hile raporu

Yasaklanan hileler pasta grafiği (Resim Kredisi: PUBG Mobile)

Hilelerin% 24’ü, üçüncü taraf komut dosyalarını kullanarak düşmanları otomatik olarak vurmak için kullanılan otomatik nişan kullanımı nedeniyle yasaklandı.

Yaklaşık% 22’si haksız bir avantaj elde etmek ve düşmanın konumunu kapaklardan ve duvarlardan görmek için X-ışını görüntülerini kullandı.

% 12’si, haksız hareket avantajı ile düşmanları geride bırakmak için hız kesmek kullanıyordu.

Hileciler % 7’si, alan hasarının değiştirilmesinden dolayı askıya alındı, burada diğerlerini daha fazla mermi hasarı ile anında öldürebildiler.

Hackerların% 24’ü, üçüncü taraf eklentileri kullanarak haksız bir avantaj elde etmek için karakter modeli hack modifikasyonunu kullandıkları için yasaklandı.

Kalan% 11’i ise belirsiz nedenlerden dolayı yasaklandı.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %