Pubg Mobile

PUBG Mobile Livik İpuçları ve Püf Noktaları

PlayerUnknown’s Battlegrounds veya PUBG, 100 oyuncunun bir adaya düştüğü ve hayatta kalan son oyuncuların savaşı kazandığı çevrimiçi çok oyunculu bir battle royale oyunudur. Oynaması eğlenceli bir oyundur ve oyuncular arkadaşlarıyla oynayabilir ve ayrıca gerçek zamanlı olarak sesli sohbet yoluyla iletişim kurabilir. 

Yine de bu oyun kolay bir oyun değil. Bir hayatta kalma oyunundan daha fazlasıdır. Savaşlar acımasız ve şiddetli olabilir ve yeni Livik Haritası işleri kolaylaştırmıyor. Ancak bu makalede bahsedilen ipuçları kesinlikle oyunculara oyunlarında yardımcı olacaktır. Bu ipuçlarının ne olduğunu öğrenmek için kaydırmaya devam edin.

Livik Haritası Nedir?

PUBG’deki Livik haritası, PUBG Mobile’ın son güncellemesi v0.19.0’daki en yeni haritadır ve harita, oyundaki diğer mevcut haritalara kıyasla oldukça küçüktür (2km x 2km). Bu küçük harita, kaçacak ve saklanacak çok fazla yüzey alanı olmadığı ve haritanın her yerinde şaşırtıcı ganimet olmadığı için yoğun savaşlar. Livik haritası, oyuncuların çevreleri hakkında kafasını karıştıran benzersiz bir araziye sahiptir.

Oyun, maksimum 52 oyuncu ile sadece 10-15 dakika sürer. Kullanıcılar bu Haritayı kullanmak için klasik bölüme gidebilirler. Ancak, Livik Haritasına girmeden önce aşağıdaki ipuçlarını bilmelisiniz.

PUBG Mobile Livik İpuçları ve Püf Noktaları:

İşte PUBG’deki livik Map için bilmeniz gereken en çok beklenen ipuçlarının ve püf noktalarının listesi:

1. Santral ve Milstein’dan Kaçının

Santral alanı ve Midstien’den kaçınmak daha iyidir, çünkü bu iki yer temel olarak livik Haritasındaki sıcak damlalardır. Livik, birkaç iyi silah alabileceğiniz yağmalanacak yerlerle doludur. Yani, profesyonel olduğunuzu ve kaosu kaldırabileceğinizi düşünmüyorsanız, bu yerlere gerçekten gitmenize gerek yok.

2. Öldürün ama her zaman yağmalamayın

Livik haritasında öldürdüğünüz her rakipten ganimet almamak en iyisidir. Livik gibi tehlikeli bir haritada gizli görevde kalmak ve uzaktan ateş etmek daha iyidir. Rakipleri yağmalamak sizi diğer rakiplerinizin gözüne sokabilir.

3. Canavar kamyonlar

Araçlardan kaçınmak önemlidir, ancak bu bir canavar kamyon ise değil. Livik haritası, hayatta kalmak için harika olan ve mükemmel hızın yanı sıra birçok can puanı sunan yeni bir canavar kamyona sahiptir. 

Oldukça hızlıdır ve erken aşamalarda kullanmak avantajlı olabilir. Bununla birlikte, bu canavar kamyonun kullanımı özellikle ilk kez gelenler için biraz zordur, bu yüzden binmeden önce bunu aklınızda bulundurun.

4. Şelalenin Sırrı

Livik Map’te şelalenin arkasında gizli bir yer var. Güneydoğu köşesindeki bu yeri yağmalamak için mükemmel olduğu için bulup ziyaret etmelisiniz. Rakiplerinize üstünlük sağlayacak Süper Kasalar da burada bulunabilir. Ayrıca, pek çok oyuncunun bilmediği gibi, yağmalamak için nispeten güvenli bir yerdir.

5. Şifa için kaplıcalar

Yoğun bir eşleşme yaşarsanız ve ilaç setleriniz biterse, kaplıcalara gidin. Burası karakterinizin iyileşmesine yardımcı olacak ve enerjinizin yenilenmesine neden olacaktır. Oyuna tam güçle devam etmenize yardımcı olacaktır.

6. Araçlardan kaçının

Burada düşmanlarla karşılaşma şansı daha yüksek olduğu için araçlardan kaçınmak en iyisidir. Ayrıca, harita küçük olduğu için livik Harita’da gerçekten bir araca ihtiyacınız yok ve koşmak sizi istediğiniz yere götürebilir. Yine de, bir araç almanın geriye kalan tek seçenek olduğunu düşünüyorsanız, bunun için gidin. Ancak, oyunun son anlarında araçları seçmediğinizden emin olun, çünkü bu size oyunda gerçek bir dezavantaj getirecektir.

7. İniş noktaları hayırdır

İniş noktaları, ganimet sırasında rakiplerinizin size saldırma olasılığı çok daha yüksek olduğundan, livik Haritasında olmak isteyeceğiniz son yerdir. Sonunda her yerde düşmanlarla çevrili olacaksınız. Bu nedenle, riskten kaçınmak için bu noktalardan uzak durmak daha iyidir. Ayrıca, PUBG’nin livik Haritasında yağmalamak için birçok potansiyel yer var, bu yüzden iyi bir şeyi kaçırmayacaksınız. 

8. Sonunda tam destek

Bitiş ya da son anlar, en acımasız dövüşlere giriştikleri için en önemli anlardır. Bu nedenle, her zaman tam olarak güçlendiğinden ve enerjilendiğinden emin ol ve rakiplerinle tam güçle rekabet et. Oyunun son aşamalarındayken kazanmak için tüm ilacınızı tam sağlık kazanmak için kullanmalısınız.

9. Hızlı olun

Bu oyun sadece yaklaşık 12-15 dakika sürer. Yavaşlamaya ve tembellik etmeye karar verirseniz karakterinizin kafası kalkabilir. Bu 10 dakikalık savaşı kazanmanın tek yolu süper hızlı olmaktır. Tavuk yemeği almak için tüm yağma ve öldürmeler mümkün olan en yüksek hızda yapılmalıdır.

10. Alıştırma

Pratik yapmak insanı mükemmelleştirir. PUBG Mobile’da livik Harita’da ilk oynadığınızda kazanamayabilirsiniz. Ancak, ne kadar çok deneme yaparsanız, oyunu kazanma şansınıza daha da yaklaşarak daha iyi alıştırmalarla o kadar fazla uzmanlık kazanırsınız.

11. Ne zaman atlamalı

Livik Harita üzerinde bulunduğunuz noktadan yaklaşık 400 metre uzaktayken atlamak en iyisidir. Bunun nedeni, bu Haritanın küçük boyutudur. Ayrıca, rakiplerinizden daha hızlı inmeniz için iniş için maksimum hızı kullandığınızdan emin olun. Rakiplerinizin önüne geçmek size oyunda avantaj sağlayacaktır.

12. Planlı tutun

Oyun oynarken karar vermeniz için fazla zaman vermediğinden, rotalarınızı önceden planladığınızdan emin olun. Ayrıca, harita boyutu küçük olduğundan ve her bir silah sesi etrafınızdaki oyuncuları uyardığından düşmanlar sizi çabucak bulup takip edeceğinden gereksiz yere ateş etmeyin. Yani Livik Map’te tavuk yemeği yemenin en iyi yolu, gereksiz yere saldırmamak ve kendinizi gereksiz sıkıntılara sokmak.

Son Not

Bunlar, PUBG’deki livik Haritada hayatta kalmak ve kazanmak için tüm ipuçları ve püf noktalarıydı. Bu Haritanın boyutu ve süresi nispeten daha küçüktür, ancak bu Haritanın sahip olduğu tehlike her zamankinden daha önemlidir. 

Düşmanlar her yerde, sizi oyundan çıkarmak için fırsat kolluyor. Burada kavgalar acımasız olabilir. Bu nedenle, oyunu oynarken tüm bu ipuçlarını ve püf noktalarını ayrıntılı olarak incelediğinizden ve bunları akıllıca uyguladığınızdan emin olun. Yanlış bir hareket, tavuk yemeğini sizden alabilir. Bu yüzden dikkatli olun ve oyunu kazanmak için bu ipuçlarını göz önünde bulundurun.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 %