Pubg Mobile

PUBG Mobile 20 İpuçu ve Püf Noktaları

PUBG Mobile, dünyanın önde gelen mobil oyunlarından biri olmaya devam ediyor. 2018’deki lansmanından bu yana 3,5 milyar doların üzerinde oyuncu harcaması kazanmayı başardı ve bunun 500 milyon doları bu yılın başlarında sadece 72 gün içinde yapıldı. Sensor Tower tarafından hazırlanan bir rapora göre , PUBG Mobile aynı zamanda Garena Free Fire, Knives Out, Fortnite ve Call of Duty: Mobile gibi oyunları geride bırakan en çok hasılat yapan battle royale oyunudur.

Hindistan, özellikle oyun yüklemeleri açısından en büyük ülke olmuştur. Ancak, son yasağın yürürlüğe girmesiyle, sayıların büyük ölçüde değişmesi bekleniyor. Oyunun PC ve konsol versiyonunu yayınlamaktan sorumlu Güney Koreli şirket PUBG Corp, Hindistan’da PUBG Mobile için Tencent ile bağlarını kesti. PUBG Corp’un, oyunun dağıtım haklarını idare edebilecek yeni bir marka ile anlaşmayı sonuçlandırmak için çalıştığı söyleniyor. Yasağın ne zaman kalkacağını bilmiyoruz.

PUBG Mobile’da yağma

Yağmalama söz konusu olduğunda çok verimli olmanız gerekir. Hızlı kararlar verin ve eşyaları toplamak için fazla zaman harcamayın. Gördüğünüz gibi eşyaları alırken hareket etmeye devam etmek ve ihtiyacınız olmayanları oyunda daha sonra atmak en iyisidir. Bölgenizde düşmanlarınız varsa, hemen bir silah ve biraz koruma alın.

mühimmat

Mühimmat yönetmek zor olabilir. Memnun kalacağınız iyi bir silah seti bulana kadar oyunun ilk birkaç dakikasında her türlü cephaneyi toplayın. Diğer eşyalara yer açmak için gereksiz cephaneleri çantanızdan atmalısınız. Takım arkadaşınızın faydalı bulması ihtimaline karşı, düşürdüğünüz mühimmatı işaretlemenizi de öneririz. Taşıdığınız cephane miktarını sürekli takip edin ve oyunda ilerledikçe düşman kasalarını yağmalamaya devam edin. Ayrıca, savaşlar arasında gecikmeleri önlemek için silahınızı yeniden doldurmaya devam ettiğinizden emin olun.

Kaynakları paylaşın

Ganimetinizi takım arkadaşlarınızla paylaşmak iyi bir alışkanlıktır. Kullanmıyorsanız, eşyaları biriktirmenin bir anlamı yoktur, bunun yerine gerçekten ihtiyacı olabilecek birine verin. Yerdeki eşyaları işaretleyin ve özellikle fazladan cephane, dürbün veya iyileştirme bulursanız takım arkadaşlarınızı bunlar hakkında bilgilendirin.

En iyi grafik ayarlarını kullanın

PUBG Mobile, kaynak yoğun bir oyundur. Çoğu amiral gemisi telefon ve tablet size en yüksek düzeyde grafik sunmalıdır. Tavsiyemiz, ayarlarınızı cihazınız için mevcut olan maksimum kare hızıyla birlikte Pürüzsüz olarak ayarlamanızdır. Şu anda 90 fps, oyunu oldukça akıcı yapan en yüksek ayardır. Tabii ki, 90Hz veya daha yüksek bir yenileme hızı ekranıyla gelen bir telefona veya tablete ihtiyacınız olacak. Daha hızlı bir kare hızı, oyunun komutlarınıza daha hızlı yanıt vereceği anlamına da gelir.

Kulaklık olmazsa olmaz

PUBG Mobile, silahlı çatışmalar ve patlamalardan çok daha fazlasıdır. Etrafta gizlenen düşmanlara, özellikle de kamp yapanlara karşı çok dikkatli olmalısınız. İyi bir çift kulaklığa sahip olmak, size yürüyerek veya araçlarla yaklaşan düşmanları duyabilmenizi sağlar. Kulaklık kullanmak ayrıca yakınlarda ateşlenen silah sesleri hakkında adil bir fikir edinmenize yardımcı olabilir, böylece olası bir saldırıya karşı tetikte olabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla oyun oynuyorsanız etkili iletişim için kulaklık şart.

PUBG Mobile’da sesli komut ön ayarları

Eğer ikili veya takım olarak oynuyorsanız, takım arkadaşlarınızla aktif olarak iletişim kurmanız gerekir. Oyun, hızlı bir şekilde erişebileceğiniz ve iletişim kurmayı kolaylaştıran önceden yüklenmiş sesli komutlarla birlikte gelir. Bu komutlardan bazıları ayrıca bir işaretçi bırakma özelliği ile birlikte gelir. Bu, ekibinizdeki diğer oyuncuların düşmanların, araçların, ganimet öğelerinin vb. yerini belirlemesini kolaylaştırır.

Oyun içi sesli sohbet

Elbette iletişim kurmanın en iyi ve en etkili yolu oyun içi sesli sohbet seçeneğini kullanmaktır. Mikrofonunuzu açık bırakmadan önce gürültülü bir ortamda oynamadığınızdan emin olun çünkü bu, ekibinizdeki diğer oyuncular için çok dikkat dağıtıcı olabilir. Mikrofonunuzu hızlı bir şekilde açıp kapatmak için geçişler vardır veya ‘konuşmak için dokun’ seçeneğine güvenebilirsiniz. Ek olarak, mürettebatınıza kesin yol tarifleri vermek için üstteki pusulayı kullanın.

Üçüncü şahıs görüşü

Bunu yeterince vurgulayamayız, ancak üçüncü şahıs görüşünü kendi yararınıza kullanın. Rakiplerinize saldırmak için acele etmeyin, bunun yerine onları bir duvarın arkasında bekleyin ve size yaklaşmalarına izin verin. Düşmanınıza en savunmasız oldukları ve konumunuzu bilmedikleri anda saldırın. Üçüncü şahıs bakış açısını kullanarak bir düşmanı verimli bir şekilde öldürmek için bir öğrenme eğrisi vardır. Ancak bir kez adil bir fikre sahip olduğunuzda, bir debriyaj yapma ve tüm ekibi tek başınıza bitirmenin güvenini kazanacaksınız.

Ön ateş

Düşmanı hedefinize almadan hemen önce ön ateşleme veya ateş etmenin faydaları vardır. Bunu yaparak, yalnızca düşmanınızın size saldırması için tepki süresini azaltmakla kalmaz, mermilerinizin daha hızlı ve etkili bir şekilde inmesi beklenir. Bu, yakın mesafeli dövüşler için en iyisidir ve sürgüyle çalışan keskin nişancı tüfekleri için geçerli değildir.

PUBG Mobile’da düşük dereceli silahlar

Oyun çok çeşitli silahlar sunar ve bazıları işe yaramaz gibi görünse de çok ölümcül olabilir. Av tüfeklerinin veya UZI ve UMP45 gibi bazı SMG’lerin yeteneklerini küçümsemeyin. Oyunun ilk aşamalarında cankurtaranınız olabilirler.

gözetlemek ve ateş

Özellikle etrafta bir düşman keskin nişancı olduğunu bildiğinizde kendinizi ifşa etmeyin. Temel ayarlar altında bulunan göz atma seçeneğini kullanın. Varsayılan olarak kapalıdır, bu yüzden etkinleştirdiğinizden emin olun. Peek seçeneği için ek ayarlar vardır, bu yüzden bunları da denemeyi deneyin.

Çevrenize dikkat edin

Keskin bir göze sahip olmak çok önemlidir. Oyun başladığında tüm kapılar kapalıdır, bu yüzden açık olanı görürseniz, birileri oradaydı demektir. Bu alandaki mevcut ganimeti kontrol ederek bunu onaylayabilirsiniz.

hızlı koşmak nasıl

Hızlı koşmanın en iyi yolu silahını uzaklaştırmaktır. Hızınızı artırmak için ağrı kesici veya enerji içeceği gibi bazı güçlendiriciler de tüketebilirsiniz.

Kırmızı bölge ve mavi bölge

Kırmızı bölge, haritada rastgele yerleştirilmiş bir alandır ve ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır. Bölge temizlenene kadar siper alın, aksi takdirde gökten düşen bombalar sizi uçurabilir. Mavi bölgeye gelince, ilk iki daire çok fazla hasar vermez, bu yüzden panik yapmayın. Endişelenmen gereken son birkaç daire.

Tek ateş modu

Patlatma veya otomatik yerine tek atış yapmak için kullanılabilecek belirli silahlar vardır. Bu, ateş düğmesine sürekli dokunmanız gerektiği anlamına gelir. Bu kulağa zahmetli gelebilir, ancak özellikle bir DMR silahınız veya M16A4’ünüz varsa, bazı durumlarda faydalı olabilir.

Otomatik alma

PUBG Mobile, öğeleri otomatik olarak seçme yeteneği sunar. Bu özelliği ayarlardan etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir ve hatta cephane, kurtarma öğeleri, fırlatılabilirler ve kapsamlar için sınırı belirleyebilirsiniz. Bu, yerdeki her bir öğeyi almaktan ve sırt çantanızda önemli yerden tasarruf etmekten kaçındığı için gerçekten kullanışlı olabilir.

vurulmaktan kaçının

Size ateş ediliyorsa, düz bir çizgide koşmayın. Mermilerden kaçınmak için zikzak çizmeye ve etrafta zıplamaya çalışın. Bir düşman sizi uzaktan vurduysa, uzanmak yapabileceğiniz en kötü şeydir. Siper almaya çalışın ve çekimin yapıldığı yön hakkında bir fikir edinmek için hemen mini haritaya bakın.

Jiroskop

PUBG Mobile, telefonunuzun jiroskopunu kullanabilir. Bir öğrenme eğrisi var, ancak bir kez alıştığınızda, nişan alma ve silahın geri tepmesi üzerinde çok daha iyi kontrole sahip olacaksınız. Ayarlar>Temel’e giderek etkinleştirebilir ve Ayarlar>Hassasiyet’e giderek ince ayar yapabilirsiniz.

Duyarlılık

Doğru hassasiyete sahip olmak büyük bir fark yaratabilir. Kamera, ADS (aşağı nişan alma) ve jiroskop için yukarıda bahsettiğimiz gibi farklı hassasiyet ayarları vardır. Her birinin farklı kapsamlar ve kamera görünümleri için farklı kaydırıcıları vardır. İlk başta biraz bunaltıcı görünebilir, ancak en üstte bulunan genel bir ayarı seçebilirsiniz. Sonunda, oyunu daha iyi kavradıkça bunları özelleştirebilirsiniz.

Araçları akıllıca kullanın

Oyunda kullanabileceğiniz çeşitli araçlar var. Düşmanların çıkardıkları gürültü nedeniyle sizi fark etmeleri kolay olduğundan, sürüş sırasında dikkatli olun. Ayrıca aracınızın sağlık çubuğuna da dikkat etmeniz gerekir, aksi takdirde bir yığın kavrulmuş hurdaya dönebilirsiniz. Gerektiğinde aracınıza yakıt ikmali yapabilmeniz için bir benzin bidonu taşımak da iyi bir alışkanlıktır.

Saldırını planla

Bir binaya pusu kurmak için acele etmeden önce bir strateji yapın. Köşelerinizi kontrol edin, ayak seslerini dinleyin, el bombaları kullanın ve rakiplerinizi verimli bir şekilde avlamak için ekibinizle koordine edin. Doğrudan düşmana koşmak asla bir işe yaramaz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 %