AndroidEmülatör OyunlarıMobil OyunlarPubg Mobile

Pubg GFX Tool Ayarları 2020

Güncel sürüm ayarları için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

Mobil Pubg GFX Tool Ayarı için öncelikle GooglePlay Mağaza üzerinden GFX TOOL araçını indirmeniz gerekiyor. indirmek için Telefonunuzdan Google Play Storeye girip arama kısmına GFX TOOL yazmanız yeterlidir.

Download GFX TOOL (Google Play)

GFX Tool uygulaması, Mobile PUBG için geliştirilen bir “Performans İyileştirme” programıdır.

Buradaki asıl amaç performansı en üst seviyeye çıkarmak ve orta ve alt seviye cihazlarda Oyunun ideal seviyede oynana bilmesi için 60 FPS Kare hızına ayarlanmasıdır.

Her ne kadar da orta ve alt seviye cihazlarda oyun performansını artırmış olsa da cihazın aşırı ısınmasına ve zarar görmesine neden olabilmektedir…

Gelelim GFX TOOL ayarlarına

Sürüm 1.0.x Güncel olarak seçiyoruz ve Alıntı resimdeki ayarları uygulayınız en ideali bu şekilde STYLES kısmı benim Colorful Siz bunu değiştirmeyede bilirsiniz.

Resolution: Yani ekran çözünürlüğü bu ayar varsayılan da yani Default da kalmasını öneriyorum ama siz çözünürlüğü düşürdüğünüz taktirde daha iyi verim alabilirsiniz. Not çözünürlüğü düşürdüğünüz taktirde oyun içi grafik kalitesinde azalma olacaktır.

Graphics: Buradaki oyun içi grafik kalitesini ayarlayacağız. Benim tercihim Smooth HD hem oyun içi grafikleri bozmadan hem telefonu yormadan kullanılacak bir ayardır. Eğer oyun içi iyileşme olmadıysa bunu Smooth’a çekebilirsiniz.

FPS: Oyun içi saniye başına kare hızı anlamına gelen bir ayardır. 60 FPS yapıyoruz düşük olmaması gerekmektedir.

Anti-aliasing: Disable de olacaktır. Kenar yumuşatma anlamına gelmektedir. Oyuniçi objelerin daha net bir şekilde görünmesini sağlayacaktır 2x veya 4x olması telefonunu yoracak ve ısındıracakdır.

Styles: Classic veya colorful da kalmasında sakınca yoktur. Diğer ayarları yapmanız durumunda telefonunuz yavaşlayabilir

Shadows: Gölgeler anlamına gelir oyun içi gölgeleri kapatır. Disablede kalacaktır.

Diğer ayarların tamamı Disable de kalacaktır. Ayarların tamamı bittikten sonra Bağış çubuğunu en sola çekin ve ACCEPT tıklayın hepsi bu kadar.

NOT: Kesinlikle oyun içinden Grafik ayarları değiştir meyiniz değiştirdiğiniz taktirde bu işlemleri baştan yapmak zorunda kalacaksınız

Ayarlarınızı kaydedin ardından uygulamayı kapatın ve PUBG’yi açın. Oyun ayarları için her ne kadar grafik ayarlarını iyileştirmiş. düzelmiş olsada bu işlem kesin çözümü değildir. Telefonunuzun donanımsal özellikleri (işlemci, ram) en önemli etkenlerdendir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
15
Beğenmedim
7
Sıkıcı
5
Zor
6
İlginç
16

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 %