Xiaomi

POCO F2 Pro ve Xiaomi Mi 10T, Çin’deki ilk Android 12 Beta Sürümlerini Alıyor

Xiaomi, bir süredir Android 12’yi birkaç cihazında test ediyor. İlk parti çoğunlukla son lansmanlardan ve amiral gemisi cihazlardan oluşurken, listeye giderek daha fazla telefon ekleniyor. En yenileri Redmi K30 Pro (küresel olarak POCO F2 Pro olarak bilinir) ve Redmi K30S Ultra’dır (küresel olarak Mi 10T olarak bilinir).

İkili, 21.11.30 ve 21.12.2 sürümleri ( Xiaomiui aracılığıyla ) aracılığıyla Android 12 tabanlı MIUI 12.5 beta aldı. Yapılar resmi olarak yalnızca Çin’de piyasaya sürüldü, ancak önümüzdeki aylarda her iki cihaz için de kararlı olarak piyasaya sürülmesi gerekiyor.

Dün, Xiaomi 10 ve Mi 10 Pro, MIUI 12.5 beta sürüm 21.11.30 aracılığıyla ilk Android 12 güncellemesine de tabi tutuldu. Bundan önce, 21.11.15 güncellemesi ile Android 12’nin tadına bakan Xiaomi Mi 10 Ultra idi.

Redmi K30 Pro (POCO F2 Pro) ve Redmi K30S Ultra’ya (Mi 10T) geri dönersek, Xiaomi, Android 12 geliştiricilerinin “cesur erken benimseyenleri takdir etmek için” birden fazla optimizasyon ve iyileştirme ile birlikte geldiğini söylüyor.

Xiaomi Mi 10T 5G

Güncelleme için resmi değişiklik günlüğü aşağıda verilmiştir:

Durum çubuğu, bildirim çubuğu

  • Yatay modda birden fazla kayan bildirim alındığında önceki kayan bildirimin yanıp sönmesi sorununu düzeltin
  • Bildirim çubuğunu aşağı çektikten sonra bir bildirim aldıktan sonra bildirim çubuğunun otomatik olarak geri çekilmesi sorununu düzeltin

Ayarlar

  • Sistem uygulama yükselticisinin (Xiaomi 11 Ultra, Xiaomi 11) sağ üst köşesinde simgenin anormal şekilde görüntülenmesi sorununu düzeltin

Kısa mesaj

  • Bazı deneyim sorunlarını optimize edin

Xiaomi’nin yakında Çin’deki uygun cihazlar için hem MIUI 13 hem de Android 12’yi piyasaya sürmesi bekleniyor. MIUI 13 için resmi bir duyurunun, bu ay Xiaomi 12 lansmanı ile birlikte yapılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu