Oppo

OPPO’nun Yeni Nesil Ekran Altı Kamerası Daha İyi Selfie’ler Çekecek

OPPO, 2019’da akıllı telefonlar için ekran altı kamera teknolojisini sergileyen ilk OEM’ler arasındaydı. Şirket şimdi üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisini sergiledi.

Şirket, tümü daha iyi görüntüleme kalitesi ve sürükleyici bir tam ekran deneyimi sunmak için bir dizi teknolojik gelişme ve atılım yoluyla ekran altı kameralarla ilgili çeşitli sorunları çözmüştür.

Ekran Altı Kamera Deneyimini Geliştirmek için Teknolojik Gelişmeler

Mevcut haliyle ekran altı kameralar, akıllı telefonlardaki normal bir selfie kamerasıyla aynı görüntü kalitesini sağlayamaz. OPPO, en son ekran altı kamera teknolojisi yinelemesi ile bu boşluğu mümkün olduğunca kapatmaya çalışıyor. Şirket, bunun için yenilikçi bir yeni yapı tasarımı ve tescilli AI algoritmaları geliştirdi.

“Kamera alanında bile 400-PPI yüksek kaliteli görüntü sağlamak için piksel sayısını düşürmeden her pikselin boyutunu küçülten” yeni bir piksel geometrisi var. OPPO ayrıca geleneksel ekran kablolarını mevcut çözümlerden yüzde 50 daha ince olan şeffaf bir malzemeyle değiştirdi.

Gelişmiş renk, ekran doğruluğu ve parlaklık için OPPO, bir piksel devresinin kamera alanındaki ekranda bir pikseli sürdüğü yeni bir 1’e 1 piksel devre çözümü geliştirdi. Bu, OPPO’nun yaklaşık yüzde 2’lik bir sapma bildirdiği ekran parlaklığının tekdüzeliğinin korunmasına yardımcı olur.

Diğer optimizasyonlarla birlikte OPPO, ekran ömrünü yüzde 50’ye kadar artırmayı başardığını iddia ediyor.

oppoo

Görüntü Kalitesini Artırmak için Yapay Zeka Algoritmaları

OPPO, ekran altı kameraların teknik sınırlamalarını aşmak için çeşitli tescilli AI algoritmaları (kırınım azaltma, HDR ve AWB) kullanıyor. Bu AI algoritmaları, bulanık görüntüleri ve parlamayı azaltmaya yardımcı olacak ve ekran altı kameranın daha doğal görünen fotoğraflar çekmesine izin verecek.

Özetle, OPPO’nun üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisi, ekran altı kamera etrafındaki tutarsız görüntü kalitesini düzeltir, ekran güvenilirliğini artırır ve ekranın kamerayı engellemesinden kaynaklanan zayıf ve bulanık görüntü kalitesini düzeltir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %