Oppo

Oppo Reno 9, 16 GB RAM’e Sahip ilk Orta Sınıf Olacak

Oppo’nun yeni Reno 9 serisi için üç yeni akıllı telefon önümüzdeki hafta tanıtılacak ve inanılmaz derecede güçlü olacaklarını zaten biliyoruz. Bunlardan biri bu sınıfta ilk kez 16 GB RAM’e sahip olacak.

Oppo tarafından 24 Kasım’da düzenlenecek bir konferansta resmi olarak tanıtılacak olan Reno 9, 9 Pro ve 9 Pro+’ın teknik özelliklerinin önemli bir kısmı birkaç hafta önce kısmen ortaya çıktı. Ancak henüz her cihaz tarafından ne kadar RAM kullanılacağını bilmiyorduk.

En güçlü model olan Reno 9 Pro+, bir Geekbench kıyaslamasına göre belki de çoğu üst düzey akıllı telefondan daha hızlı. Cihaz, Snapdragon 8+ Gen 1 CPU’ya ek olarak 16 GB RAM ile gelecek. En son Snapdragon 8 Gen 2’den önce gelen çip.

Oppo Reno 9 Pro+, 16 GB RAM’e sahip olacak

Oppo Reno 9 Pro+, 16 GB’a kadar RAM’e sahipse, 2022’nin en güçlü Android akıllı telefonlarıyla rekabet edebilir. Bu noktaya kadar yalnızca seçilmiş birkaç üst düzey akıllı telefonun bu kadar önemli miktarda RAM’e erişimi olduğundan. Bu aynı zamanda bir ilk olacaktır. Akıllı telefon, bu aralıkta son derece nadir olan 512 GB’tan daha az depolama alanı sağlayabilir.

Reno 9 Pro+ yalnızca son derece güçlü değil, aynı zamanda büyüleyici fotoğraflar çekme yeteneğine de sahip. Arkada 50 MP IMX890 birincil sensör dahil olmak üzere üç kamera kullanımda olacak. Bu, Huawei Mate 50 Pro, Oppo Find X5 Pro, Xiaomi 12 ve Nothing Phone (1) gibi akıllı telefonlarda bulunan son derece sevilen IMX766’nın yerini alıyor. Ayrıca 2 MP makro sensör ve 8 MP ultra geniş açılı sensör olacak.

Bu nedenle, akıllı telefon oldukça ilgi çekici görünüyor. Kablosuz şarj almamalıyız, ancak pil 80 W hızlı şarj ile uyumlu 4700 mAh hücre tarafından sağlanacaktır. Oppo Reno 9 Pro+ küresel pazarlara girebilir. Reno 9 Pro adı altında Çin’de satışa sunulmasından birkaç hafta sonra.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %