Oppo

Oppo Reno 6 Serisinden iPhone 12 Benzeri Tasarım

Oppo, yeni telefonları bugünlerde üretebileceğinden daha hızlı piyasaya sürüyor. Ocak ayında dünya çapında piyasaya sürülen Reno 5 serisinin ardından Oppo, Çin’de Reno 6 5G, Reno 6 Pro 5G ve Reno 6 Pro+ 5G olmak üzere üç telefondan oluşan Reno 6 serisini piyasaya sürdü. Hepsi fiyat ve teknik özelliklere göre farklılık gösterir ancak orta seviye akıllı telefon pazarına girmeyi hedefleniyor. 

Üç modelden iPhone 12’den ilham alan tasarım temasıyla eşleştirilen Oppo Reno 6’dır. Telefon düz kenarlar ve geniş ekran çentiği hariç iPhone 12 ile aynı şekilde düz bir ekran için geçerli. Tüm modeller bu sefer MediaTek Dimensity gücüyle çalışırken, hepsinde ekranlar 90Hz AMOLED panellerle sınırlı.

Oppo, bu Reno 6 modellerinin küresel kullanılabilirliği hakkında henüz bir gelişme yok, ilerleyen günlerde küresel pazara çıkacağı kesin gözle bakılıyor..

Oppo Reno 6 5G

Serideki en tuhaf Reno 6 modeli. Telefon bir MediaTek Dimensity 900 yongasına dayanıyor ve Android 11 tabanlı ColorOS 11.3 ile önyükleme yapıyor.

Yeni düz tasarım, 90 Hz yenileme hızına sahip düz 6,4 inç Full HD + AMOLED ekrana sahiptir. Bu, delikli bir kesikte 32 megapiksel bir selfie kamerası barındırır. Arka kameralar, 8 megapiksel ultra geniş kamera ve 2 megapiksel makro kamerayla eşleştirilmiş 64 megapiksel ana kameradan oluşur. 4300mAh pil, telefona güç sağlar ve 65W hızlı şarj çözümü ile canlı tutulur.

Oppo Reno 6 Pro ve Reno 6 Pro + 5G

Oppo Reno 6 serisindeki Pro modelleri, her ikisi de 90 Hz yenileme hızına sahip 6.5 inç Full HD + AMOLED ekrana sahip kavisli kenarlı ekran işlemine sahip. Her ikisindeki piller 4500mAh kapasiteye sahip ve 65W hızlı şarj çözümüne güveniyor. Ayrıca Android 11 tabanlı ColorOS 11.3’ü de alıyorlar.

Bu ikisinin farklı olduğu kameralar ve yonga setleridir. Reno 6 Pro, MediaTek Dimensity 1200 yongasına güvenirken, Reno 6 Pro + Qualcomm Snapdragon 870 yongasını alıyor. Reno serisinde henüz Snapdragon 888 yok.

Reno 6 Pro, 64 megapiksel ana kamera ile birlikte 8 megapiksel ultra geniş kamera ve iki 2 megapiksel makro ve derinlik kamerası kullanıyor. Reno 6 Pro +, 16 megapiksel ultra geniş kamera, 13 megapiksel telefoto kamera ve 2 megapiksel derinlik kamerası ile birlikte ana kamera için daha iyi bir 50 megapiksel Sony IMX766 sensörüne sahip.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %