Oppo

Oppo A74 5G Android 12 Güncellemesi Yayında

Oppo kısa süre önce kararlı Android 12 güncellemesini daha fazla cihaza yayınlamaya başladı. Oppo A74 5G, Android 12 tabanlı kararlı ColorOS 12’yi alan en son cihaz. Oppo tarafından paylaşılan kararlı Android 12 için halihazırda resmi bir yol haritası mevcut. Oppo, planlandığı gibi, Oppo A74 5G için Android 12 tabanlı kararlı ColorOS 12’yi piyasaya sürmeye başladı.

Samsung, Android 12 güncellemesini sıklıkla yayınlayan cihazlardan birisi, ancak Oppo, cihazları için sürekli olarak Android 12’yi piyasaya sürüyor. Ve şimdiye kadar OEM, birden fazla cihaz için kararlı Android 12’yi piyasaya sürdü. Ve son olarak, yaklaşık bir ay önce Erken Erişim güncellemesini alan Oppo A74 5G için kararlı Android 12 de mevcut. Önümüzdeki birkaç ay içinde farklı markalardan daha fazla Android 12 güncellemesi göreceğiz.

Oppo A74 5G Android 12 güncellemesinden bahsetmişken, C.29 yapı numarasıyla geliyor. Şu anda Hindistan’da mevcut. Her zamanki gibi, Oppo tarafından topluluk forumunda paylaşıldı.

Güncellemeye geçmeden önce telefonunuzu en az %50 oranında şarj ettiğinizden emin olun. Ayrıca telefonunuzun yedeğini almayı unutmayın. Ayrıca Oppo A74 5G’nizi gerekli A.12 sürümüne (ColorOS 11 tabanlı) güncellemeniz gerekir.

Cihazınız gerekli sürümdeyse, telefonunuzda OTA güncellemesi olarak kararlı Android 12 alacaksınız. Kararlı bir güncelleme olduğundan ve toplu olarak mevcut olduğundan, güncelleme zamanlaması kullanıcılar için değişebilir. OTA bildirimini görmüyorsanız ve güncellemeleri kontrol etmek istiyorsanız, Ayarlar > Yazılım Güncellemeleri’ne gidin ve güncellemeyi arayın. Mevcut herhangi bir güncellemeyi gösterdiğinde, en son sürüme güncelleyin.

Yeni özelliklerden bahsetmişken, kararlı Android 12 güncellemesi yeni kapsayıcı tasarım, 3D dokulu simgeler getiriyor, Android 12 tabanlı widget’ları , AOD için yeni özellikleri, yeni gizlilik kontrollerini ve diğer birçok özelliği benimsiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu