OnePlus

OnePlus 6 OxygenOS 11 Güncellemesi

OnePlus, büyük Android güncellemelerini yayınlamaya geldiğinde oldukça yavaş çalışıyor. OnePlus 7 Serisinin son zamanlarda OxygenOS 11 güncellemesini çok geç aldığına bakacak olursak, OnePlus 6 serisinin biraz daha beklemesi gerekebilir.

OnePlus 6, kutudan Android 8.1 ile 2018 yılının Mayıs ayında, OnePlus 6T ise Kasım 2019’da kutudan çıkan Android 9 ile piyasaya sürüldü. OnePlus, cihazlarına üç yıllık Android güncellemeleri sağladığı bilinirken, OnePlus 6 son büyük güncellemesini alacak. Öte yandan, OnePlus 6T iki büyük güncelleme daha almaya hak kazanmış gibi görübüyor.

OnePlus 6 ve OnePlus 6T Android 11 Güncellemesi çıkış tarihi hakkında bildiklerimiz.

Oxygen OS 11 Güncellemesindeki yenilikler nelerdir ?

Oxygen OS, birçok güzellik sağlayan Android 11’e dayanmaktadır. OxygenOS 11 geliştirilmiş tek el modu, Insight AOD ile eşleştirilmiş daha yeni Her Zaman Açık Ekran ekranları ve daha iyi sürükleyici bir UI deneyimi sunuyor. Cihaz Kontrolleri, Medya Kontrolleri, Sohbet Balonları gibi yerel Android 11 özellikleri ve güvenliğin yanı sıra geliştirilmiş gizlilik de cabası.

OnePlus 6 / 6T, Android 11 Güncellemesini ne zaman alacak ?

Evet, her iki cihazın da Android 11 güncellemesini alması bekleniyor. Ne yazık ki, bu cihazların Android 11’in beta testine ne zaman başlamasının beklendiğine dair bir bilgi yok. Bu, OnePlus 6 için son büyük güncelleme olsa da, OnePlus 6T’nin son güncellemesiyle bir yıl daha devam etmesini bekleyebiliriz.

OnePlus 5 / 5T’nin geçen yıl Mayıs ayında kararlı Android 10 güncellemesini nasıl aldığı, ancak sistemi rahatsız eden çok sayıda hata nedeniyle durdurduğu gibi önceki sürüm döngülerine bir göz attığımızda. OnePlus 6 serisi için OxygenOS 11 güncellemesinin ne zaman ve ne zaman bekleneceği hakkında resmi bir haberin olmamasının bir nedeni olabilir.

Ancak, Resmi OnePlus Çin forumundaki bir blog yazısı, OxygenOS 11’in herkese açık beta sürümünün OnePlus 6 serisi için Ağustos ayı sonunda başlayabileceğini gösteriyor.

OnePlus 6 serisinin gecikmeli güncellemelerle nasıl ele alındığına bakıldığında, OxygenOS 11 genel betalarının muhtemelen Mayıs ve Kasım ayları arasında piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz. OnePlus 6 kullanıcıları yakında destek kaybedecek olsa da OnePlus 6T hakkında hiçbir şey söylenemez. OnePlus 6T’nin yalnızca üç büyük güncellemeden birini aldığı göz önüne alındığında, biz ve kullanıcıları gibi Android 12 Sürümünü cihazda görmeyi umuyoruz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %