Samsung

One UI 3.1 Samsung Galaxy Z Fold 2 Çoklu Görevi Geliştiriyor

Samsung, Galaxy S21 özelliklerini eski Galaxy cihazlarına getirmek de dahil olmak üzere, One UI 3.1’i çeşitli cihazlara yayıyor.

Şimdi şirket, pahalı Samsung Galaxy Z Fold 2’ye One UI 3.1 getiriyor. Bununla birlikte, Samsung, çift ekranlı telefonda çoklu görev geliştirmeleri de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik ve değişiklik getiriyor.

One UI 3.1, Samsung Galaxy Z Fold 2’ye Ne Getiriyor?

Samsung, Galaxy Z Fold 2’nin en son güncellemesiyle ilgili haber odasında yayınladı ve telefonu satın alan herkes için harika bir güncelleme olacak gibi görünüyor. Ana çoklu görev iyileştirmesi, iki Çok-Etkin Pencereyi Son Aramalar sekmesi aracılığıyla Ana Ekrandan Kapak Ekranına getirme şeklinde gelir, bu da daha büyük dahili ekran ile harici ekran arasında geçiş yapmayı daha akıcı bir süreç haline getirir.

Ek olarak, One UI 3.1, Hızlı Panel’deki bildirimlerden Çok Etkin Windows’u başlatma yeteneği ekler. Bu yeni özelliği kullanmak için, uygulamaları Multi-Active Window ile açmak için uzun süre basmanız ve ardından ilgili bildirimi sürükleyip bırakmanız gerekir.

Çoklu görev dışında Samsung, bazı kullanılabilirlik iyileştirmeleri de getiriyor. Artık telefon bir süredir kullanıcıların ellerinde olduğu için, Samsung, kullanıcıların bu kadar büyük bir telefonla çalışırken ne tür şeylere ihtiyaç duyduklarını öğrendi.

Böyle bir güncelleme, ekranı kapatmak için artık güç düğmesine ulaşmanıza gerek kalmamasıdır. Şimdi, Palm touch adında bir özellik mevcut. Avuç içi veya çift dokunuşla hem Kapağı hem de Ana Ekranı kapatabilir.

Samsung ayrıca Flex modunda kamera uygulamasının kullanılabilirliğini de geliştiriyor. Artık, bu kadar büyük bir cihaz için çok önemli olan, daha fazla konfor için kontrollerin konumunu ayarlayabilirsiniz. Samsung ayrıca Flex modunda önizleme penceresine bir Sil ve Paylaş düğmesi ekledi.

Bir UI 3.1 de bunu yapar, böylece Hızlı Panel’deki bildirimler artık kategorize edilir. Hızlı Panel’de kaydırarak da farklı medya kontrolleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Video görüşmeleri de iyileştirmeye ayarlandı. Şimdi, Flex modunda video araması yaparken, ekranın üst yarısını konuştuğunuz kişinin videosuyla doldurabilirsiniz.

Sonuç olarak, cihazı kullanmayı çok daha eğlenceli hale getirmesi gereken önemli bir güncelleme.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %