Teknoloji

Okuma Listesini Chrome’da Hızlıca Gizleyebileceksiniz

Chrome’da Okuma Listesi’ni etkinleştirdiğinizde, Menüye girip devre dışı bırakana kadar yer imleri çubuğunuzda kalır. Google, bu seçeneği gizlemenizi ve göstermenizi kolaylaştırmak istiyor ve bu nedenle, Chrome’da bu seçeneği hızlı bir şekilde açıp kapatmanıza yardımcı olan bir özellik sunuyor.

Google Chrome’da Okuma Listesi

Henüz bilmiyorsanız, Chrome’daki Okuma Listesi, makaleleri daha sonra okumak üzere kaydetmenize yardımcı olur. Temel olarak, internette ilginç bir sayfaya rastladığınızda, onu bu listeye ekleyebilir ve daha sonra birkaç tıklama ile sayfaya erişebilirsiniz.

Tarayıcınızda Okuma Listesi’ni görmüyorsanız, bayraklar menüsüne gitmeniz ve buradan özelliği etkinleştirmeniz gerekir.

Chrome’da Okuma Listesini Hızlıca Gizle ve Göster

Şu anda, Chrome’da Okuma Listesini gizlemenin tek yolu, seçeneği bayraklar menüsünden tamamen devre dışı bırakmaktır. Bu seçeneği sık sık gizlemeniz ve göstermeniz gerekiyorsa, bu yöntem ideal görünmüyor.

Bir kullanıcı tarafından fark gibi Reddit Google, gizlemek ve bir sağ tıklama seçeneğinden Okuma Listesine gösterme bildirmek için bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bu özellik şu anda Chrome’un Canary kanalında mevcuttur ve bir kullanıcı Chrome’da Okuma Listesi seçeneğini göstermek veya gizlemek için yer imleri çubuğunu sağ tıklayabilir.

Bu kullanıcı, bu özelliğin mevcut Chrome sürümüyle birleştirilebileceğini ekliyor; bu, kullanıcıların bu özelliği kullanmak için bir sonraki ana sürümü beklemek zorunda kalmayacağı anlamına geliyor.

Chrome Araç Çubuğunda Görünecek Okuma Listesi

Google, Side Panel adlı başka bir deneysel özellik üzerinde çalışıyor. Bunu Chrome’da etkinleştirdiğinizde, Okuma Listesi seçeneği Chrome’un araç çubuğuna kaydırılır. Seçeneği artık yer imleri çubuğunda görüntülenmez.

Yan Panel kararlı Chrome sürümlerine geçmesini sağlarsa, Okuma Listesini gizleme ve gösterme seçeneğine muhtemelen ihtiyacınız olmayacaktır. Bu liste, kaydedilmiş makalelerinize hızlı erişim sağlayan Chrome’un araç çubuğunda tam orada duracaktır.

Google Chrome’da Okuma Listesi Ekleme veya Kaldırma

Muhtemelen Okuma Listesi’ni her zaman kullanmıyorsunuz ve bu nedenle her zaman yer imleri çubuğunda olması gerekmiyor.

Google’ın yakında bu seçeneği bağlam menüsünden gizlemenize ve göstermenize izin vermesiyle, birkaç kolay tıklamayla kurtulabilir ve Okuma Listesi’ni Chrome’a ​​geri ekleyebilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %