Teknoloji

Motorola Edge S Lansman Etkinliği 26 Ocak Başlıyor

Motorola Edge S, 26 Ocak’ta Çin’de piyasaya sürülecek. Motorola, bu gelişmeyi doğrulamak için Weibo’ya gitti ve ayrıca telefonun güç alacağı yonga setini de ortaya çıkardı. Motorola Edge S, 7nm işlemci mimarisi üzerine inşa edilen ve 3.2GHz saat hızına sahip olan yeni Qualcomm Snapdragon 870 SoC’ye sahip olacak. Bu yeni telefon, Motorola’nın yeni Snapdragon 800 serisi yonga setine sahip ilk modeli olacak. Son sızıntılar, Motorola Edge S‘nin dahili olarak ‘Nio‘ olarak kodlandığını gösteriyor.

Şirket, Motorola Edge S’nin 26 Ocak’ta bölgede piyasaya çıkacağını doğrulamak için Weibo hesabını kullandı. Lansman etkinliği Türkiye Saatine göre 14: 30’da başlayacak ve canlı olarak yayınlanacak. Ancak firmanın lansman etkinliği detaylarıyla paylaştığı afiş, telefonun tasarımını açıklamıyor.

Motorola, Motorola Edge S’nin Snapdragon 800 serisi SoC’ye sahip ilk Motorola akıllı telefon olan Qualcomm Snapdragon 870 SoC tarafından destekleneceğini doğruladı. Bu telefonun Çin dışındaki pazarlara gelip gelmeyeceği konusunda bir netlik yok.

Birkaç saat önce duyurulan Qualcomm Snapdragon 870 SoC, geçen yılki Snapdragon 865 SoC‘ye bir yükseltme ve bu yılın amiral gemisi SoC Snapdragon 888‘in biraz tonlanmış bir sürümüdür. 7nm işlemci mimarisi üzerine inşa edilmiştir ve en yüksek saat hızına sahiptir. 3,2 GHz. Snapdragon 870, Adreno 650 GPU’ya sahiptir, Wi-Fi 6, Bluetooth v5.2 ve USB Type-C Gen 3.1’i destekler. Aynı zamanda görüntüleme için Spectra 480 ISP sunar. Motorola’nın yanı sıra, OnePlus , Oppo , Xiaomi ve iQoo’nun Qualcomm Snapdragon 870 SoC tarafından desteklenen telefonları piyasaya sürmesi planlanıyor.

Motorola Edge S’nin tasarım detayları hala gizemini koruyor ve diğer önemli özellikleri de bilinmiyor. Telefon gerçekten dahili olarak ‘Nio’ olarak adlandırılıyorsa, geçmiş sızıntılar, 64 megapiksel birincil sensör ve ekranda delik açma kesiklerine yerleştirilmiş çift selfie kameralı bir dörtlü arka kamera kurulumuna sahip olma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. Lansmana sadece birkaç gün kaldı ve Motorola, fiyatı da dahil olmak üzere etkinlikteki tüm bilgileri detaylandırmalı.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %