Xiaomi

MIUI 13 Güncellemesinin Düzelttiği En Önemli 10 Sorun ve Hata

MIUI 13’ün piyasaya sürülmesinden sonra, dahili beta sürümlerinin ilk partisi piyasaya sürüldü. Herkese açık beta sürümlerinin ilk partisi bu ayın ortasında yayınlanacak. Şu an itibariyle, ikinci partinin piyasaya sürülme zamanı hakkında bilgi yok. Şu anda, Xiaomi’nin zaten hem küresel modeller hem de Çin modelleri için bir yayın takvimi var . Global modeller için 19 model bu güncellemeyi ilk partide alacak. Çin model programında güncellemeyi almak için daha uzun bir akıllı telefon listesi var. Bugün, Xiaomi topluluğu, MIUI 13 geliştirmesinin ilerleme raporunu resmen açıkladı. Ayrıca geçen hafta Xiaomi Hayranlarının endişelendiği bazı soruları da yanıtladı.

Resmi bilgilere göre, yeni MIUI 13 sistemiyle ilgili birkaç sorun vardı. Bu sorunların birçoğunun yeni sistemin uyarlamaları ile bağlantıları vardır. Ancak şirket zaten bu sorunların çoğunu çözüyor veya çözmüş durumda. En yaygın sorun, Xiaomi Mi 11 Ultra’nın kamera ısıtma sorunudur.

Xiaomi’nin bu haftaki ilk 10 soruna yanıtı

MIUI 13 beta’nın yayınlanmasının ardından en popüler sorular ve Xiaomi’nin resmi yanıtı

1. S: Bank of China uygulamasının MIUI 13 geliştirme sürümünde flashback sorunu var, neden?

C: Bank of China uygulaması (Sürüm 7.2.3) için bir düzeltme var ve bu artık Xiaomi App Store’da mevcut. Lütfen Xiaomi App Store’da Bank of China’nın en son sürümüne yükseltin. Geri bildiriminiz için teşekkürler Mi Fan arkadaşlar.

2. S: Geliştirme sürümünde masaüstünün bazı bölümlerinde dokunma hatası var

C: Android 12, “güvenilmeyen dokunma olayları” özelliğini ekledi. Bu özellik, belirli pencerelerdeki dokunma olaylarını engelleyecek ve üçüncü taraf uygulamalarının uyum sağlamasını gerektirecektir. Bu geri bildirim, ilgili eylemler için üçüncü taraf geliştiricilere gönderildi. Geri bildiriminiz için teşekkürler Mi Fan arkadaşlar.

3. CCB Life APP genellikle MIUI 13 geliştirme sürümünde çöküyor

C: Daha fazla araştırma için üçüncü taraf geliştiricilere rapor verdik. Lütfen CCB Life App güncellemelerinin yayınlanmasına dikkat edin. Geri bildiriminiz için teşekkürler Mi Fan arkadaşlar.

4. MIUI 13 geliştirme sürümü sıklıkla otomatik olarak kalibrasyonu kaybeder

C: Şu anda, daha fazla araştırma devam ediyor. Lütfen bir sonraki sürümdeki optimizasyon durumuna dikkat edin ve doğrulayın. Geri bildiriminiz için teşekkürler Mi Fan arkadaşlar.

5. Xiaomi Mi 11 Ultra MIUI 13 geliştirme sürümü kameranın ısınmasına neden oluyor

C: Şu an itibariyle bu sorun için kısmi bir düzeltme var. Optimizasyon sürümü Sürüm 21.12.31’dir. Lütfen sonraki sürümde optimizasyonu doğrulayın. Geri bildiriminiz için teşekkürler Mi Fan arkadaşlar. Ayrıca, kısmi düzeltmenin, şirketin sıcaklığı daha iyi hale getirmek için hala çalıştığı anlamına geldiğini unutmayın. Bu düzeltme, tam düzeltme sağlanana kadar kullanılabilir hale getirir.

6. Xiaomi Mi 11 dahili test betasını alamıyor

C: Güncelleme kademeli olarak yayılıyor. Şimdilik güncellemeye sahip değilseniz, lütfen biraz sabırlı olun. Geri bildiriminiz için teşekkürler Mi Fan arkadaşlar.

7. Redmi K30 geliştirme sürümünde sistem cihazda bir sorun olduğunu soruyor.

C: 21.12.31 sürümünde kısmen optimize edilmiştir. Lütfen sonraki sürümlerde optimizasyonu doğrulayın. Geri bildiriminiz için teşekkürler Mi Fan arkadaşlar.

8. Geliştirme sürümündeki akıllı telefon yöneticisi doğru güç tüketimini göstermiyor

C: Şu anda, bir sonraki mevcut güncellemede bu durumu çözmek için aktif olarak çalışıyoruz. 22.1.6 sürümünde kısmen optimize edilmesi bekleniyor. Lütfen önümüzdeki hafta geliştirme sürümündeki optimizasyonu doğrulayın. Geri bildiriminiz için teşekkürler Mi Fan arkadaşlar.

9. Xiaomi Mi 10 Extreme Hatıra Sürümü’nde (geliştirme sürümü), kameranın süper titreme önleme özelliği düzgün çalışmıyor 

C: Şu anda, bir sonraki mevcut güncellemede bu durumu çözmek için aktif olarak çalışıyoruz. 22.1.7 sürümünde kısmen optimize edilmesi bekleniyor. Lütfen önümüzdeki hafta geliştirme sürümündeki optimizasyonu doğrulayın. Geri bildiriminiz için teşekkürler Mi Fan arkadaşlar.

10. Bir Bluetooth araması sırasında, bazı sahnelerde bazen alıcıdan ses gelmeyebilir ve hatta bağlantı kesilebilir.

C: Bu sorunu not aldık ve şu anda daha fazla araştırma devam ediyor. Lütfen sonraki sürümde optimizasyon durumunu doğrulayın. Geri bildiriminiz için teşekkürler Mi Fan arkadaşlar.

MIUI 13’ün yayın planını görmemiş olanlar için, küresel ve Çince sürüm ilk partinin tam listesi burada. Lütfen bunun yalnızca ilk parti olduğunu unutmayın. Cihazınız listede yoksa, muhtemelen sonraki gruplarda görünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu