Xiaomi

MIUI 13 Güncellemesi Sınırlı Xiaomi Telefon Desteği İle Gelebilir

Xiaomi şu anda küresel pazarlarda birkaç telefon için MIUI 12.5 güncellemesini dağıtmakla meşgul, ancak bu, MIUI 13 üzerinde çalışmasını engellemedi. Aslında, Çin’den gelen söylentilere göre Xiaomi, MIUI 13’ün sonuna kadar hazır olabilir. gelecek ay. Şirket, MIUI 13 için yayın tarihi olarak 25 Haziran’ı seçebilir ve güncellemeyi almak için kaç cihaz bekleyebileceğimiz konusunda şimdiden bir fikrimiz olabilir. 

Çinli kaynaklardan MIUI 13 çıkış tarihi sızdırıldı. Sızıntıya göre MIUI’nin yeni sürümünün 25 Haziran’da piyasaya sürülmesi bekleniyor ve bu yıl güncellemeyi almak için sınırlı sayıda cihaz olacak. Xiaomi’nin sadece 2019 ve sonrasında piyasaya sürülen telefonlar için MIUI 13 güncellemesinden faydalanacağını gösteriyor. Bu tutumu, Xiaomi’nin yalnızca üç yıla kadar yazılım güncellemesi sağlama niyetini açıklığa kavuşturmuş oluyor. 

MIUI 13 Haziran 2021’de piyasaya sürülecek

MIUI 13’ün masaya ne getireceği konusunda hiçbir bilgi yok. Xiaomi’nin geçmişine dayanarak, arayüz ve birkaç yeni çoklu görev özelliği için bir tasarım revizyonu görmeyi bekleyebilirsiniz. Xiaomi, Apple’ın iOS’undan çok fazla ilham aldığı için, gizlilikle ilgili bazı yükseltmeler görmeyi bekleyebilirsiniz. 

Normalde olduğu gibi, Xiaomi ilk olarak amiral gemisi Mi 11 serisi telefonları için önce MIUI 13’ü, ardından geçen yılki Mi 10 serisini piyasaya sürebilir. MIUI 13, daha sonra eski telefonlara güncelleme gönderebilir.

Ancak Redmi Note 7 ve Redmi Note 8 gibi telefonların 2018‘de piyasaya sürüldükleri göz önüne alındığında MIUI 13 güncellemesini alamayacaklar gibi gözüküyor. Uygun cihaz listesini buradan kontrol edebilirsiniz.

Bununla birlikte, çeşitli geliştirmeler içeren MIUI 12.5 güncellemesi henüz Türkiye’de herhangi bir telefonda yayınlanmadı. Bu nedenle, MIUI 13 bu yaz piyasaya sürülürse dahi güncelleme bir yıldan fazla sürebilir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %