Xiaomi

MIUI 12.5 İle Gelecek 5 Yeni Özellik

MIUI 12.5 güncellemesi ile gelecek 5 yeni özellik ortaya çıktı. Bu özellikler küçük çaplı olmasına rağmen etkileri çok büyük olacak. İşte o özellikler.

Xiaomi, Mi 11 etkinliğinde uzun zamandır konuşulan MIUI 12.5 güncellemesini tanıtmıştı. 2021 yılı içerisinde kademe kademe gelecek olan MIUI 12.5’in bugün etkinlikte tanıtılmayan yeni özellikler gün yüzüne çıktı. Küçük çaplı gibi görünen bu özellikler, kullanıcıya sağladığı fayda ile çok ama çok konuşulacak gibi görünüyor.
miui 12 CHJeYeni pil bölümü

MIUI 12.5 ile birlikte batarya durumu grafiksel bir şekilde gösterilecek. Ayrıca ters kablosuz şarj kullanımı için yeni bir aktif etme bölümü bulunduracak.

miui 12Ana ekranda yenilikler

Yeni güncelleme ile birlikte iOS 14 ile gelen ana ekrandan uygulama kaldırma özelliği Xiaomi telefonlarına da gelecek. Böylece kullanmadığınız uygulamaların simgelerini silerek ana ekranınızı hafifletebileceksiniz. Zaten Xiaomi Miui 12 Görseller açısından iOS sürümüne epey benzeterek hem beğeni hem eleştiri almıştı.

miui 12 kjvk

Belge Modu 2.0

Belge tarama modu MIUI 12.5 ile yeni bir görünüme kavuşuyor. Güncelleme ile belge tarama uygulaması daha stabil ve hızlı çalıştığı gözlemleniyor.

Bu ufak çaplı güncelleme aslında Miui 13 Ayak sesleri olarak nitelendirmekte fayda var.

Tepkiniz ?

Mükemmel
1
Beğenmedim
1
Sıkıcı
1
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %