Teknoloji

Mini LED Ekranlı iPad Pro, Geliştirilmiş Kamera Nisan’da Geliyor

Bloomberg, Apple yeni iPad Pro’yu “Nisan ayı başlarında” duyuracak. Yayına göre güncelleme, Apple Silicon M1 yongası, geliştirilmiş kameralar, üstün ekran ve olası Thunderbolt desteğiyle eşit düzeyde üstün bir işlemciye sahip olacak.

Yeni nesil tabletlerin görünümü, iPad Pro’nun önceki sürümünden farklı olmayacak. Aynı 11 inç ve 12,9 inç ekran boyutlarında gönderilecek. En büyük gözle görülür değişiklik, muhtemelen “en azından” daha büyük model için bir mini-LED ekranın varlığıdır. Bu, önceki iPad’lerin LCD panel ekranlarına göre gelişmiş parlaklık ve kontrast oranları sunacak.

Olası Thunderbolt Desteği de

Bloomberg makale notları:

Test sırasında, yeni iPad Profesyonelleri, özel Apple işlemcilere sahip en yeni Mac’lerde aynı bağlantı noktası olan Thunderbolt konektörünü kullandılar. Bağlantı noktası yeni şarj cihazları gerektirmez, ancak ek harici monitörler, sabit sürücüler ve diğer çevre birimleriyle bağlantıya olanak tanır. Ayrıca, mevcut modellerde kullanılan USB-C teknolojisinden daha hızlı veri senkronizasyonu yapıldı.Bir Apple sözcüsü yorum yapmayı reddetti. Şirket, planlarının değişebilmesi için yılın ilk ürün lansman etkinliğini henüz duyurmadı.

Rapor bunu açıkça belirtmese de, Apple’ın söylentili Mart etkinliğinin bunun yerine Nisan ayında gerçekleşeceği yönündeki raporları destekliyor gibi görünüyor. Apple’ın düzenli habercisi Jon Prosser, rapor edilen Nisan olayı için kesin bir tarih vermemiş olmasına rağmen, bunu Twitter’da önerdi. 

Bu raporun doğru olması koşuluyla, bu Apple’ın iPad Pro için gerçekleştirdiği en hızlı güncelleme olacaktır. İlk 12.9 inç iPad Pro, 9 Eylül 2015’te duyuruldu ve Kasım 2016’da 9.7 inçlik bir sürümle piyasaya çıktı. İkinci nesil sürüm Haziran 2017’de piyasaya sürüldü. Üçüncü nesil Kasım 2018’e indi. model Mart 2020’de çıktı. Geçen yılki güncelleme yaygın bir şekilde küçük bir yükseltme olarak görüldü.

Diğer iPad’ler Geliyor

Bloomberg raporu ayrıca Apple’ın en ucuz iPad’ini bu yılın sonlarında yeni daha ince ve daha hafif bir tasarımla güncellemeyi planladığını söylüyor. Ayrıca daha büyük bir ekrana sahip bir iPad mini tanıtacak. Her ikisi için de çıkış ayı ilan edilmedi.

iPad şu anda, koronavirüs salgını sırasında daha fazla insanın çalışması ve evde eğitim görmesi nedeniyle popülaritesinde bir artış yaşıyor. 2020’nin tatil çeyreğinde iPad, Apple için 8,4 milyar dolar gelir elde etti. Bu, 2014’ten bu yana en büyük çeyrek oldu.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %