Microsoft

Microsoft, Windows 11 Minimum Sistem Gereksinimlerini Düşürebilir

İnsanlar Windows 11’in gelişine hazırlanırken, bazıları mükemmel derecede iyi olan bilgisayarlarının PC Health Check uygulaması tarafından yeni işletim sistemini çalıştırmaya layık görülmediğini fark etti. Microsoft, bazı kişilerin neden kötü sonuç aldığını ve ilerlemenin ne anlama geldiğini belirterek durumu netleştirdi.

Microsoft’un PC Sağlık Kontrolü Uygulamasını Geri Çekmesi

Microsoft, Windows Insider Blog’unda neler olduğunu açıkladı . PC Sağlık Kontrolü aracının arkasındaki mantığı ve neden bazı insanlara kötü not verdiğini açıkladı.

Kaçırmanız durumunda, PC Sağlık Kontrolü aracı, kullanıcıların bilgisayarlarının Windows 11 çalıştırıp çalıştırmadığını kontrol etmelerini sağlar. Tek yapmanız gereken bir düğmeyi tıklatmaktı ve Microsoft size başarılı veya başarısız oldu.

Ne yazık ki, araç, Windows 11’in duyurusundan bu yana çok fazla kafa karışıklığına neden oldu. Nispeten yeni oyun bilgisayarlarına sahip olan bazı kişiler, sistem özelliklerinin Windows 11 için minimum gereksinimleri karşılamadığı gerekçesiyle geri çevriliyordu.

Daha da kötüsü, araç size bilgisayarınızın neden Windows 11’e uygun olmadığını söylemedi. Tek gördüğünüz, bilgisayarınızın teknik özelliklerinin çok düşük olduğunu belirten bir mesajdı.

Görünüşe göre Microsoft, raporunu oluşturmak için ham bilgi işlem gücüne bakmıyordu. Bunun yerine, donanımınızın ne kadar yeni olduğunu kontrol ediyordu.

Microsoft, Windows 11 minimum gereksinimlerini üç ölçü etrafında tasarladı: güvenlik, güvenilirlik ve uyumluluk. Şu anda Intel 8. nesil, AMD Zen 2 ve Qualcomm 7 ve 8 Serisinin üç kutuyu da işaretleyebileceğine inanıyor. Bu nedenle, bu işlemcilerden birine veya daha yeni bir işlemciye sahipseniz, Windows 11’i çalıştırabilirsiniz.

Bu, işlemci ne kadar güçlü olursa olsun, daha eski işlemcilere sahip kişilerin bilgisayar sağlık kontrolünden otomatik olarak geçemedikleri anlamına gelir. Ancak bu, bu bilgisayarların Windows 11 çalıştıracak güce sahip olmadığı anlamına gelmez.

Bu nedenle, Microsoft şimdi Windows 11’i çalıştırmak için gereken üç ölçümü karşılayıp karşılamadıklarını görmek için Intel 7. nesil ve AMD Zen 1 bilgisayarlarını kontrol ediyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %