Microsoft

Microsoft, Windows 11 (KB5009566) 22000.434 toplu güncelleştirmesini yayımladı

Microsoft, tatil sonra ilk artımlı yükseltmeyi yayımladı. 22000.434 (KB5009566) yapı numarasına sahip bir güncelleme. En yeni Windows 11 derlemesi, güncellenmiş güvenlik düzeltme eki, iyileştirmeler ve düzeltmelerle birlikte geldiğini görmekteyiz. Windows 11 22000.434 güncellemesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Microsoft, Her ayın ikinci Salı günü, desteklenen tüm Microsoft ürünlerine yeni bir güvenlik düzeltme ve güncellemesi yayınlar. Ve Windows 11 Salı yaması sizlerle, Bu güncellemeyi Microsoft resmi olarak kullanıma sunmayı onayladı. Değişiklikler hakkında konuşurken, değişiklik günlüğü, önizleme yapılarına kıyasla nispeten kısadır.

Sisteminiz Windows 11 21H2 güncellemesinde çalışıyorsa, şimdi sisteminizi yeni Windows 11 KB5009566 yapı numarasına güncelleyebilirsiniz. İşte Microsoft tarafından paylaşılan resmi değişiklik günlüğü.

  • Japonca Giriş Yöntemi Düzenleyicilerini (IME) etkileyen bilinen bir sorunu güncelleştirir. Girdiğiniz metin bozuk görünebilir veya çok baytlı karakter kümesi (MBCS) kullanan uygulamalarda metin imleci beklenmedik şekilde hareket edebilir.
  • Windows işletim sisteminiz için güvenliği günceller.

Bunun dışında güncelleme, bilinen IME sorununa iyileştirmeler getiriyor.

  • Japonca Giriş Yöntemi Düzenleyicilerini (IME) etkileyen bilinen bir sorunu giderir. Metin girmek için Japonca IME kullandığınızda, metin düzensiz görünebilir veya çok baytlı karakter kümesi (MBCS) kullanan uygulamalarda metin imleci beklenmedik şekilde hareket edebilir. Bu sorun, Microsoft Japonca IME’lerini ve üçüncü taraf Japonca IME’leri etkiler.

Windows 11 22000.434 toplu güncellemesinden bahsetmişken, bu derleme, yukarıda belirtilen düzeltmeler, iyileştirmeler ve en son güvenlik düzeltme ekiyle uyumlu bilgisayarları harekete geçirir. Yapı ayrıca manuel olarak ek olarak yükleme için de mevcuttur,  en son yamayı indirmek için bu sayfaya gidebilirsiniz.

Güncelleme zaten birçok kullanıcı için mevcut, bu yapı yayında, sadece Ayarlar uygulamasını açıp Windows Güncellemesine gidebilir ve bilgisayarınızı en yeni Kümülatif güncellemeye güncelleyebilirsiniz. Bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu