Microsoft

Microsoft Sonunda Windows 10’da Kötü Bir Oyun Hatasını Düzeltti

Windows 10 oyun son zamanlarda olması gereken kare hızlarına ulaşmadığını fark ettiyseniz, Microsoft’un sizin için olası bir çözümü var. Şirket, Microsoft’un işletim sisteminde çalışan oyunların performansını artırmaya yardımcı olan Windows 10 için bir yama yayınladı.

Windows 10’da Oyun Sıkıntıları için Olası Bir Düzeltme

Redmond teknoloji devi, Microsoft Destek sitesinde yamayı duyurdu. Güncelleme birkaç yeni özellik ve düzeltme getiriyor, ancak en önemlisi, oyuncuların Windows 10’da bir süredir yaşadığı bir sorunu hedefleyen düzeltme.

Microsoft’un yama notlarında açıkladığı gibi:

Güç planlarının ve Oyun Modunun beklendiği gibi çalışmasını engelleyen bir sorunu giderildi.

Bu nedenle, Windows 10’da oyun oynarken kare hızı sorunları yaşıyorsanız, sorunlarınızın giderilip giderilmediğini görmek için harika bir zaman olabilir.

Güncelleme “isteğe bağlı” olarak listelenir, bu nedenle Windows Update sizi güncellemeyi kendi başına indirmeye zorlamaz. Bunun yerine, Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update’e gidip isteğe bağlı güncellemeler bölümünü kontrol etmeniz en iyisidir . “KB5004296” etiketli bir güncelleme arayın; istediğiniz yama budur.

Tabii ki, bu güncelleme yalnızca WIndows 10’un güç planları ve Oyun Modu ile ilgili kare hızı sorunlarını çözmüyor. Güncelleme notlarından öne çıkan birkaç seçim:

– Oyun hizmetlerinin belirli oyunları masaüstü kullanıcıları için açmasını engelleyen bir sorun giderildi.

– Bir oyun kumandasındaki tetik düğmesine bastığınızda oyunda bir şey seçme sesini yüksek sesle çalan bir sorun giderildi.

– Sanal özel ağa (VPN) bağlandıktan sonra internete bağlı olduğunuzu algılayamayan bir sorun giderildi.

Bu yamada oyuncular için pek çok kullanışlı özellik var, bu yüzden daha iyi bir süre için Windows oyun PC’nizde indirdiğinizden emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu