Windows 11

Microsoft sonunda Kararlı Windows 11 güncellemesini başlattı

Çok beklenen Windows 11 kararlı güncellemesi yayında ve aşamalı bir şekilde dağıtılıyor. Microsoft, kararlı Windows 11 yükseltmesini bir gün önce, ardından resmi programla başlatıyor. Her ne kadar bu yazı yazılırken, kararlı yapı Yeni Zelanda, Avustralya’da belirli uygun kullanıcılar için mevcut olsa da, bugün veya yarın kalan ülkelerde de dağıtım başlayacak. Ve Windows 11 resmi olarak çıktığından, Windows 10 PC’niz Windows 11 yükseltmesi için uygunsa, manuel yöntemlerle şu anda bilgisayarınızı Windows 11 kararlı sürümüne yükseltebilirsiniz.

Bugünden (5 Ekim) başlayarak, Windows 11 uygun bilgisayarlara ulaşmaya başlayacak. Bilgisayarınız geliştirici kanalı veya beta kanalı aracılığıyla Windows 11’de çalışıyorsa, Windows 11’in kararlı yapısını elde etmek için Geliştirici kanalından ayrılmanız gerekecek.

Microsoft’a göre, güncelleme önce yeni donanıma sahip sistemlere gelecek ve daha sonra Windows 10 çalıştıran diğer uygun sistemlere katılacak. Microsoft, “Tüm uygun Windows 10 cihazlarına 2022’nin ortasına kadar Windows 11’e yükseltme sunulmasını bekliyoruz” diye ekliyor. Ancak her zaman manuel olarak güncelleme seçeneğiniz vardır.

Resmi Windows 11 duyurusunun yanı sıra Microsoft, geliştirici kanalına yeni bir içeriden önizleme derlemesi de sunuyor. En son geliştirme kanalı yapısı 22471 sürüm numarasıyla kullanıma sunuluyor, bununla ilgili daha fazla bilgiyi Microsoft Blog kanalından kontrol edebilirsiniz. Microsoft ayrıca yeni Office 2021’i de yayınladı.

Özelliklerden ve değişikliklerden bahsedecek olursak, Windows 11 yeni bir kullanıcı arayüzü ile geliyor. Yeni nesil Windows işletim sistemi, yeni Başlat menüsü, görev çubuğu, dosya gezgini, Microsoft Store, widget paneli ve daha fazlasıyla geliyor. Windows 11 ile ilgili en iyi şeylerden biri, bir düzine özelleştirme seçeneğidir, sadece bu değil, aynı zamanda bazı muhteşem görünümlü yerleşik duvar kağıtları ile birlikte geliyor.

Microsoft, çoklu görev için bir dizi farklı yol sunar, Snap Düzenleri ve Snap Grupları olarak planlanmıştır. Microsoft Teams uygulaması, doğrudan Windows 11 görev çubuğuna entegrasyon alır. Ayrıca Windows 11, daha hızlı tarama, genel kullanıcı deneyimindeki iyileştirmeler, yoğun oyun deneyimi ve daha fazlasıyla öne çıkıyor.

Windows 11 Kararlı Yapıyı İndirin

Aceleniz varsa ve yeni Windows 11 özelliklerini denemek istiyorsanız Buradan İndirebilirsiniz., önyüklenebilir bir USB sürücü nasıl yapılır hakkında bilgi için burayı tıklayabilirsiniz. Kararlı yapıyı PC’nize manuel olarak yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu