Teknoloji

Masaüstü WhatsApp Sesli ve Görüntülü Arama Özelliklerini Alıyor

En son güncellemede WhatsApp, masaüstü uygulamasında sesli ve görüntülü arama işlevlerini kullanıma sunuyor. Bu, WhatsApp’ı doğrudan masaüstlerinden kullanan kullanıcılar için bir rahatlama olacaktır.

Özellikle, bu aynı zamanda bir WhatsApp sesli veya görüntülü arama yapmanız gerektiğinde her zaman telefona ulaşma ihtiyacını da ortadan kaldıracaktır. WhatsApp kullanıcıları artık istedikleri zaman masaüstü uygulamasından arama yapabilirler.

Şimdiye kadar bu özellik mobil uygulama için mevcuttu. Neyse ki, Windows ve MacOS için beş yıllık masaüstü uygulaması şimdi bire bir arama desteği alıyor.

Gelecekte, sesli ve görüntülü görüşmeleri gruplandıracak şekilde genişleyecektir. Birkaç şanslı WhatsApp masaüstü test kullanıcısı, sohbet başlığında “Beta” olarak işaretlenmiş arama ve görüntülü sohbet simgelerini görebildi. Şimdi, nihayet herkes için kararlı bir özellik olarak mevcut.

Gelen resmi blogunda, WhatsApp o gördü belirtti “uzun konuşmalar için sık sık, WhatsApp üzerinde birbirini çağıran insanlar önemli artışlar.”

Bu sürpriz olmamalı. Çünkü COVID-19 salgını ortaya çıkar çıkmaz, insanlar evde sıkışıp kaldılar ve sevdiklerinin nerede olduğunu öğrenmek için görüntülü ve sesli aramalara güveniyorlardı.

WhatsApp masaüstü araması, hem dikey hem de yatay yönlendirme için sorunsuz çalışacak

Tıpkı mobil uygulamada olduğu gibi, WhatsApp masaüstü araması uçtan uca şifrelenecektir. Dahası, kesintisiz bir deneyim sağlamak için WhatsApp masaüstü araması hem dikey hem de yatay modlarda çalışacaktır.

Ayrıca, WhatsApp masaüstü arama penceresi PC’nizde yeniden boyutlandırılabilir bir pencerede görünecektir. Her zaman diğer pencerelerin üstünde kalacaktır, böylece birden fazla tarayıcı sekmesinin arkasında görüntülü aramanızı asla kaybetmezsiniz.

Masaüstünde görüntülü arama özelliği sunarak, kullanıcılar sevdiklerini daha büyük ekranda görüntüleyebilecekler. Ek olarak, görüntülü arama sırasında kullanıcının ellerini serbest bırakır, böylece kullanıcı bir arama sırasında başka görevleri de yapabilir.

Bu yeni arama özelliğini masaüstünde kullanmaya uygun olmak için, Windows 10 64 bit sürüm 1903 ve daha yenisini veya macOS 10.13 veya üstünü çalıştırdığınızdan emin olmanız gerekir.

Bilgisayarınızın mikrofonuna ve kamerasına erişim gibi yeterli izinleri verdiğinizden de emin olmanız gerekir. WhatsApp’ın video görüşmeleri yapmak için bilgisayarınızın mikrofonuna ve kamerasına erişmesi gerekiyor.

Bu, Facebook’un sahip olduğu WhatsApp’ın güzel bir hareketi, çünkü insanlar bilgisayarlarında daha fazla saat geçiriyor. Video görüşmeleri yapmak için, görüntülü görüşme için Zoom veya Google Meet gibi alternatiflere geçerlerdi.

Ancak şimdi, WhatsApp masaüstü uygulamasındaki görüntülü arama özelliği ile kullanıcılar, mesajlaşma ve arama ihtiyaçları için WhatsApp’a bağlı kalacak.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %