Teknoloji

LG Akıllı Telefon Pazarına Veda Ediyor

LG, akıllı telefon pazarını tamamen terk ettiğini resmen açıkladı. Şirket, 31 Temmuz’da mobil iş birimini kapatacak. LG akıllı telefonların mevcut envanteri, stoklar bitene kadar satışa devam edecek.

LG ayrıca müşterilere, yaşadığınız bölgeye bağlı olarak değişen “bir süre için” yazılım güncellemeleri ve hizmet desteği sağlayacaktır.

LG, Diğer Büyüme Alanlarına Odaklanmak İçin Mobil Pazardan Çıkıyor

LG, LGNewsroom’da yayınlanan duyurusunda, yönetim kurulunun akıllı telefon pazarından çıkma kararını onayladığını söylüyor. Bu, LG’nin “inanılmaz derecede rekabetçi cep telefonu sektöründen” çıkmaya yönelik stratejik bir kararı.

Bu, kaynaklarını elektrikli araç bileşenleri, bağlı arabalar, akıllı ev, yapay zeka, platform ve hizmetler ve daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda büyüme potansiyeline sahip diğer pazarlara odaklamasına olanak tanıyacak. LG, mobil işletmesinin kapanışını 31 Temmuz’a kadar tamamlamayı planlıyor.

Şirket ayrıca cep telefonu işini kapatmak için tedarikçileri ve iş ortaklarıyla birlikte çalışacak.

LG’nin akıllı telefon işinden vazgeçtiği raporları bu yılın başından itibaren dolaşmaya başladı. Muhtemelen, LG’nin akıllı telefon pazarından çıkması aynı zamanda Bluetooth kulaklıkları ve diğer akıllı telefon aksesuarlarını üretmeyi bırakacağı anlamına da geliyor.

Şirket, 6G gibi teknolojiler geliştirmek için mobil teknolojideki uzmanlığından yararlanmayı planlıyor. Şirketin son yirmi yılda akıllı telefon işinde geliştirdiği diğer teknolojiler de gelecekteki ürünlerine uygulanacak.

LG Telefonlar Hala Android 12 Güncellemesini Alabilir

LG, mevcut akıllı telefon envanterini dünya çapında satmaya devam edecek. Cihazlarını ne kadar süre destekleyeceğini tam olarak belirtmese de, servis desteği ve yazılım güncellemeleri de sağlayacak.

On LG’nin Kore haber odasında, LG planlarının gelecekte değişebilir olsa, seçilmiş cihazlara Android 12 OS güncellemesini yanı sıra güvenlik güncelleştirmelerini sağlayacağını söylüyor. Şirket ayrıca, daha önce duyurulduğu gibi mevcut akıllı telefonları için Android 11 güncellemesini sunmaya devam edecek.

LG her zaman benzersiz akıllı telefonlarıyla biliniyordu. CES 2021’de LG, resmen katlanabilir telefonuyla dalga geçmişti . Firmanın cep telefonu pazarından çekilmesiyle birlikte katlanabilir telefon gün ışığını görmeyecek.

Geçen yıl, şirket LG Wing’i döner bir ikinci ekranla tanıtmıştı . Benzersiz ve yenilikçi olsalar da, LG akıllı telefonlar, şirketten gelen çok sayıda kıkırdama ve zayıf yazılım desteği nedeniyle başarılı olamadı.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %