Huawei

Kirin 9010, Huawei Mate 50 ile Gelecek

Huawei’nin iki versiyonu (Kirin 9000 ve Kirin 9000E) bulunan ve sadece Huawei Mate 40 serisinde kullanılan Kirin 9000 SoC’yi duyurmasının üzerinden sadece birkaç ay geçti. Kaynaklar, şirketin Kirin 9010 olarak adlandırılacağını iddia ettiği bir sonraki amiral gemisi SoC ile ilgili ilk ayrıntıları açıkladı. SoC’nin 3nm işlemle üretilmesi bekleniyor.

3NM KİRİN 9010 SOC, HUAWEİ MATE 50 İLE GÖRÜNECEK

Her şey plana göre giderse, şirket başarılı bir şekilde 3nm işlem teknolojisine geçecek ve bu yıl muhtemelen dördüncü çeyrekte yeni bir SoC yayınlayacak ve SoC, Huawei Mate 50‘de piyasaya sürülecek.

5nm Kirin 9000 SoC’nin piyasaya sürülmesinden önce, Mate 40’ın Kirin SoC’yi kullanan son Huawei amiral gemisi olabileceğine dair raporlar var, ancak kaynaklar durumun böyle olmadığından emin. Huawei P50 telefonlarının da Kirin 9000 SoC’ye sahip olması bekleniyor.

Huawei başarılı olursa Qualcomm ve Samsung da yıl sonundan önce 3nm’lik bir sürece geçebilir. Apple’ın ayrıca TSMC tarafından üretilecek bir 3nm SoC hazırlaması bekleniyor, ancak 2022‘ye kadar ümkün görülmüyor.

Araştırma şirketi TrendForce tarafından yapılan yeni bir tahmin, Huawei ile artık hiçbir ilgisi olmayan bağımsız şirket Honor’un önümüzdeki yıl küresel akıllı telefon pazarının yalnızca% 2’sini sahip olabileceğini söylüyor.

Tabii ki, Honor satışı Huawei’yi çok sert vuracak ve ABD yaptırımlarının ve bunların sonuçlarının baskısı altında kalan Huawei Bu yıl akıllı telefon pazarının yalnızca % 14’ünü alabilirse; tahminlere göre önümüzdeki yıl şirketin payı % 4’e düşecek. Bu tür sonuçlarla, şirketin ilk on lider arasında yer almak için mücadele etmesi gerekecek, çünkü bu durumda kesinlikle ilk beşe giremeyecekler.

Huawei’ye uygulanan ABD yaptırımları, şirketin gerekli bileşenleri tedarik etme kabiliyetini sınırlıyor; Huawei’nin yeni akıllı telefonlar üretme ve pazarlama becerisini etkiliyor. Yaptırımlar, Huawei’nin Honor markasını satma kararının arkasındaki ana sebepti.

Tahminlere göre bir başka Çinli şirket Xiaomi, önümüzdeki yıl konumunu önemli ölçüde güçlendirecek. TrendForce analistleri, Xiaomi’nin payının% 12‘den% 14‘e çıkması için mütevazı bir tahmin yapıyor. Ancak Xiaomi’nin kendisi çok daha iyimser ve 240 ila 300 milyon akıllı telefon satmayı planlıyor. Şirket, Apple’ın önüne geçmek ve muhtemelen Samsung ile üst sıralarda yer almak için rekabet etmek istiyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %