Apple

iPhone Uygulamalar Nasıl Gizlenir ?

Apple, kullanıcıların iPhone ve iPad’lerdeki uygulamaları düzenlemesini kesinlikle kolaylaştırıyor. Ve daha önce Apple, kullanıcıların iPhone ve iPad’lerindeki uygulamaları gizlemelerine izin vermezken, teknoloji devi, ana ekrandaki uygulamaları yeniden düzenlemeyi kesinlikle karmaşık olmayan bir süreç haline getirdi. Ancak, bilmeyenler için bu makalede iPhone’unuzdaki uygulamaları nasıl gizleyebileceğinizle ilgili bilgileri paylaşacağız.

İPhone’unuzdaki uygulamaları gizlemenize yardımcı olacak herhangi bir üçüncü taraf uygulamasından bahsedeceğimizi düşünüyorsanız, değiliz. Bu kılavuz, uygulamaların ana ekrandan ve uygulama kitaplığından kaybolmasını sağlamak için iPhone’unuzun ayarlarında yapabileceğiniz basit değişiklikleri içerecektir. Ve bir şey daha: uygulamaları iPhone’unuzun ana ekranından gizlemek nispeten kolay olsa da, onları uygulama kitaplığından gizlemek biraz çaba gerektirebilir.

İPhone’da uygulamalar nasıl gizlenir (ana ekrandan) ?

Uygulamaları iPhone’unuzun ana ekranından gizlemek çocuk oyuncağıdır ve bazılarınızın bunu çoktan anladığından eminiz. Bir uygulamayı iPhone’da ana ekrandan gizlemek için:

  • Gizlemek istediğiniz uygulama simgesine uzun basın.
  • Açılır menüden “uygulamayı kaldır”ı tıklayın.
  • Şimdi “ana ekrandan kaldır”ı tıklayın ve hazırsınız.

Aynı konuda kafanız karışırsa, iPhone’unuzun ana ekranından uygulamaları gizleme işlemiyle ilgili bir gif yayınladığınızdan emin olacağız.

Artık istediğiniz uygulamayı iPhone’unuzun ana ekranından başarıyla saklamış olduğunuza göre, bu, uygulamanın aramada veya uygulama kitaplığında görüneceği anlamına gelmez çünkü görünecek. Bir uygulamayı iPhone’unuzdaki arama ve uygulama kitaplığından gizlemek istiyorsanız, sonraki bölümü dikkatlice okuyun.

İPhone’daki uygulama kitaplığından uygulamalar nasıl gizlenir?

Uygulama kitaplığından ve arama menüsünden uygulamaları gizleme işlemi, ana ekrandan uygulamaları gizlemeye izin veren kadar kolay değildir; ancak, roket bilimi de değildir. Bu arada, bu işlem için iOS’un ekran süresi özelliğini kullanmanız gerekecek, bu nedenle adımları izleyin ve iPhone’unuzdaki uygulama kitaplığından uygulamaları nasıl gizleyeceğinizi öğrenin.

1. Ayarlara gidin ve Ekran Süresi üzerine dokunun.

2. Şimdi, İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları’na gidin ve etkinleştirin.

3. İzin Verilen Uygulamalar’a tıklayın ve ekran zamanı için az önce oluşturduğunuz şifreyi girin.

4. Son olarak, iPhone’unuzdaki Uygulama kitaplığından gizlemek istediğiniz uygulamanın işaretini kaldırın.

Yukarıdaki adımlar önceden yüklenmiş uygulamaları gizlemenize yardımcı olurken; ancak üçüncü taraf uygulamalarını gizlemek için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Ayarlara ve ardından Ekran Süresi’ne gidin.

2. İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları’na gidin.

3. Şimdi, İçerik Kısıtlamaları üzerine dokunun.

4. Bir sonraki menüde Uygulamalar’a tıklayın.

5. Artık hangi uygulamayı gizlemek istediğinizi yaş derecelendirmelerine göre filtreleyebilirsiniz; Aksi takdirde, tüm üçüncü taraf uygulamalarını uygulama kitaplığından gizleyebilirsiniz.

Şimdi, bir uygulamanın aramada görünmesini gizlediğiniz kısım için.

  • Öncelikle, iPhone’un ayarlarına gitmeniz, ardından Siri ve Arama’ya gitmeniz gerekir.
  • Şimdi aşağı kaydırın ve gizlemek istediğiniz uygulamayı arayın ve üzerine dokunun.
  • Bir sonraki menüde, “Uygulamayı Aramada Göster düğmesinin” işaretini kaldırmanız yeterlidir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %