Apple

iPhone Şarj Ederken %80 Üstüne Çıkmıyor ?

Merhaba arkadaşlar, Çoğumuz yeni bir telefon alırken aldığımız gün şarj etme ihtiyacı duyarız. Kimileri Bataryayı bitirir ve tam şarj uygular kimileri ise Telefonu aldığı gibi %100 Şarj etme ihtiyacı duyar. iPhone’lar da cihaz kullanım sıklığına ve şarj etme aralığınızı tanımaya algılamaya çalışan bir teknoloji kullanır.

iPhone Telefonlarda Şarj esnasında 1-80 kadar hızlı şarj ile normal şekilde şarj yaparken %80 geldiğinde durur ve şarjı çok yavaş şarj etmeye başlar.

Bu, iOS’un özelliğidir. Telefonunuzun bataryasını korumak için telefonunuzun ne sıklıkla kullandığınızı öğreniyor ve telefonu sık kullanmadığınız saatlerde %80’den fazla şarj etmiyor, aktif olduğunuz saatlere doğru şarj %100 olacak. Bu özelliği isterseniz kapatabilirsiniz.

Bunun nedeni Cihazınızın yada şarj aletinizin bozuk olması değildir. Aşağıdaki Alıntılara baktığımızda İyileştirilmiş Pil Şarjı Açık olmasından kaynaklı olduğunu bilmenizi isterim.

Telefon sizin şarj etme aralığınızı ölçmek için ve Pilin eskime hızını yavaşlatmak için günlük şarj etme rutininizi öğrenir ve telefonunuzu kullanmaya ihtiyacınız olana kadar %80 oranını geçince şarj etmeyi durdurmayı bekleyebilirsiniz. Bu durum isterseniz Hemen geçebilir, yada Cihazı sıklıkla şarj ettiğiniz zaman Şarj etme aralığınızı tanıyarak dolum süresini hızlandırır ve %80’de Şarj etmeyi durdurmaz.

Bu durumu kapatmak için yani Telefonunuzun sizin şarj sıklığını algılamamasını istiyorsanız, İyileştirilmiş Pil Şarjı Kapalı konuma getirmeniz yeterli olacaktır.

Ekran görüntüleri şahsıma ait olup Benimde İyileştirilmiş Pil Şarjı Açık olduğunu görüyorsunuz. Yani %80 Şarjda şarj olmuyor değil şarj etmeyi durduruyor. Bu durumda korkacak bir şey olmadığını İyileştirilmiş Pil Şarjı Kapalı duruma getirmeseniz dahi Cihazınızı şarj ettiğiniz taktirde cihaz sizin şarj aralığını tanıyacak ve Normal şarj etme aralığına %100 kadar stabil şarj olacaktır.

Aklınıza takılan soru ve sorunlarınız için yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
3
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %