Apple

iPhone SE 4 çentikli 6.1 inç Ekrana Sahip Olacak

Apple kısa süre önce amiral gemisi iPhone 14 akıllı telefon serisini tanıttı ve şimdi serinin dördüncü versiyonu olacak yeni nesil iPhone SE ile ilgili söylentiler çevrimiçi olarak su yüzüne çıkmaya başladı.

En son gelişmede, Display Supply Chain Consultants’tan (DSCC) Ross Young, yaklaşan iPhone SE modelinin ekran açısından neler sunacağını açıkladı.

Apple iPhone X

Ross Young’a göre Apple iPhone SE 4, 6.1 inç LCD ekranla gelecek ve ekranın üstünde bir çentik olacak. Beklentilerini daha önce önerdiğinden revize ettiğini söylüyor.

Daha önce, yeni nesil iPhone SE’nin 5,7 inç ile 6,1 inç arasında bir ekranla gelebileceğini ve ön kamera sensörleri için ekranın üstünde bir delik açabileceğini belirtti.

Yaklaşan iPhone SE’nin çentiğinin, dizideki diğer modellerin sunduğuna benzer Face ID özelliği için TrueDepth kamera dizisi içerip içermeyeceği henüz bilinmiyor . Apple’ın SE modeli için Touch ID’ye bağlı kalacağını ve Face ID özelliğini sunmayacağına dair bazı raporlar var.

Ayrıca, Apple’ın yeni nesil iPhone SE’ye Touch ID Side düğmesi eklemeyi planladığını öne süren birkaç rapor var, çünkü cihazın ön tarafında kapasitif bir Touch ID Ana Sayfa düğmesi için fazla yer olmayacak.

Apple, SE serisi telefonlar için eski iPhone modellerinin tasarımını kullandığından, iPhone SE 4’ün yaklaşık beş yıl önce piyasaya sürülen tasarım açısından iPhone X’e benzeyeceği görülüyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %