Apple

iPhone Cihazlarda Wi-Fi Araması Nasıl Etkinleştirilir

Daha önce Vi, OnePlus, Oppo, Xiaomi, Realme ve Samsung gibi markalardan Android akıllı telefonları Wi-Fi arama özelliğini kullanımı hakkında bilgiler paylaşmıştık. Şimdi, bu makalemizde Apple iPhone’lar için Wi-Fi arama özelliği nasıl aktif edilir bilgisini sizlerle paylaşacağız.

Wi-Fi araması desteği ile iPhone kullanıcıları hücresel ağ kullanmak yerine bir Wi-Fi ağı üzerinden sesli arama yapabilecek ve alabilecekler. Bu özellik hücresel sinyal alımının zayıf olduğu alanlarda çok yardımcı olacaktır.

Wi-Fi Aramasıyla Uyumlu iPhone’lar

Öncelikle, Wi-Fi arama özelliğini destekleyen iPhone modellerinine bir bakalım. belirtilen aşağıdaki modelleri Wi-Fi Aramasını desteklemektedir.

Apple iPhone 6S Plus, iPhone 7, 7 Plus, iPhone 8, 8 Plus, iPhone X, XR, XS, XS Max, iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max, iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max, 12 Mini, ve iPhone SE.

İPhone’larda Wi-Fi Aramasının Ön Koşulları

İPhone’larda Wi-Fi aramayı etkinleştirmeden önce, özelliği etkinleştirmenin ön koşullarını bilmeniz gerekir. Öncelikle, bir Wi-Fi bağlantınız ve aktif bir 4G SIM kartınız olmalıdır. Bir sonraki gereksinim, Wi-Fi aramasıyla uyumlu bir iPhone’dur. Ayrıca cihaz iOS 14.5 yazılım sürümünü çalıştırmalıdır. Cihaz, yazılımın eski bir sürümünü çalıştırıyorsa, güncellemenin önümüzdeki günlerde kullanıma sunulmasını beklemelisiniz.

İPhone’da Vi Wi-Fi Araması Nasıl Etkinleştirilir

Tüm gereksinimleri karşıladığınızda, belirtilen adımları izlemelisiniz.

Ayarlar -> Telefon -> Wi-Fi Aramasını Etkinleştir’e gidin. Ve Etkinleştirin.

Bu kadar! Bu adımları izleyerek iPhone’unuzda Wi-Fi aramanın keyfini çıkarabilir ve akıllı telefonunuzda çok fazla hücresel sinyal olmadığında bile kesintisiz sesli aramalar yapabilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %