iPhoneiPhone 13 Pro

iPhone 13 Samsung, LG ProMotion OLED Panellerinden Yararlanacak

Apple, birkaç gün içinde başlaması planlanan WWDC için hazırlanıyor. Aynı zamanda şirket, Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen bir sonraki iPhone serisi üzerinde de çalışıyor. Raporlar, hem Samsung hem de LG’nin yaklaşmakta olan iPhone 13 serisi için OLED üretimini artırdığını gösteriyor.

Apple iPhone 13 Serisi Ekran Ayrıntıları

Apple, bir süredir iPhone ekran panelleri için Güney Koreli şirketler Samsung ve LG’ye güveniyor. Ve Samsung ve LG, temel, Mini, Pro ve Pro Max modellerini içermesi beklenen iPhone 13 serisi için üretim planı hızlandırıldı.

Raporlar şimdi LG’nin iPhone 13 için OLED panelleri üretmeye başladığını, Samsung’un ise iPhone 13 Pro modelleri için 120Hz ProMotion ekranları üzerinde çalıştığını gösteriyor. Görünüşe göre, Apple’ın tedarik zinciri üyeleri, önümüzdeki birkaç ay içinde artması beklenen talebi karşılamak için üretimi artırıyor.

Raporda hem Samsung ve LG birimlerinde tam salıncak üretimini doğrular Elec tırnak Elma Insider gelmektedir. Samsung şu anda Apple’ın düşük sıcaklıklı polikristal oksit (LTPO) ince film transistör (TFT) OLED panellerinin tek üreticisidir.

LPTO ekranlarının 120 Hz yenileme hızlarını destekleyeceğini belirtmek gerekir. Artı, Pro modelleri, 120 Hz yenileme hızı ile çok söylentili ProMotion özelliğini elde etmek için bahşiş veriyor. Öte yandan LG, iPhone 13 ve iPhone 13 Mini için düşük sıcaklıkta polikristalin silikon (LTPS) TFT OLED paneller geliştiriyor .

Raporlar, Samsung’un üretime Mayıs ortasında başladığını, LG’nin ise Mayıs ayının sonlarında üretime başladığını gösteriyor. Rapor ayrıca, Samsung’un bu yıl Apple’a yaklaşık 120 milyon ve 130 milyon toplam OLED paneli üreteceğini belirtiyor. LG’nin bu yıl Apple’a yaklaşık 50 milyon ekran paneli göndereceği tahmin ediliyor.

Bu yıl yeni iPhone 13 modellerinin piyasaya sürülmesinde ve kullanılabilirliğinde herhangi bir gecikme olmayacağını belirtmek ilginç. Şu anda ekran üretimi, iPhone üretim zaman çizelgesini iPhone 12’nin üretim programından yaklaşık bir ay önceye koyuyor. Ancak, iPhone 12 serisinin piyasaya sürülmesi ve nakliyesi, büyük ölçüde pandemi ve dünya çapındaki karantina nedeniyle ertelendi.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Yanındayım
0
Beğendim
0
Düşündürücü
0
Beğenmedim
0

Bir Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir