Apple

iOS 15 Denedik, İşte Gözümüze Çarpan Yenilikleri

iOS 15 İlk Gözlemler

Gerçekten beklediğimden çok düşük bir güncelleme boyutu ile karşıma çıktı Ayrıca destekleyenler kısımndaki iPhone 6s’i kapsama oldukça sevindirici, Herkes iPhone 6s iOS 14 Son güncelleme olduğunu ön görüyordu ve iOS 15 güncellemesinide alacak olması gayet mutlu edici.

Bu makalemizde iOS 15 Güncellemesini iyisiyle kötüsüyle değerlendireceğiz. Bu arada Haritalarda Apple Pay’de vs. Çok güzel gelişmeler var ama biz Türkiye’de olduğumuzdan kullanabileceğiniz özellikleri değerlendireceğiz.

1. Bildirimler

Bildirim geldiğinde çıkan baloncuk daha yumuşaksı ve göze güzel gözüken bir hâl almış, en çok onu sevdim desem yeridir. Bildirimler artık karışık dağılım yapmıyor yapay zekayla ençok kullandığınız uygulamalara göre sıralıyor ve tek kutu içine dahil edebiliyor.

2. Safari

Arama kısmı tamamen değişmiş ve daha kompak ve kullanışlı modern bir görünüm almış bu hâli aşırı güzel olmuş.

3. Kamera

En mutlu olduğum özelliklerden biride ön kamerada çekilen resmi ayna etkisini kaldırmayı eskiden sadece XS ve üst modeller yapabiliyordu artık X modelide yapabiliyor alt sınıfları bilmiyorum ama X eskiden yapamıyordu.

4. Hava durumu

Aşırı modern bir görünüm almış gerçekten hoş duruyor ve çok fazla detaylı harita modunu açıp bölge bölge hava sıcaklığını kontrol edebiliyorsunuz.

5. Odak

Yeni bir özellikte Odak özelliği, bu özellik rahatsız etme ile benzer işi görüyor bir işe, spora sinemaya vs. ilgilendiğinizde bu modu açıp kimlerden bildirim alacağınızı ve kimin sizi arayıp arayamacağını kontrol edebiliyorsunuz ve yeni mod yaratabiliyorsunuz gerçekten kullanışlı.

6. Büyüteç adında uygulama geldi normal kameraya kıyasla daha fazla zoom yapıyor ve ordanda resim çekiliyor ayrıca kameraya renk verebiliyorsunuz.

İlk iOS izlenimlerim bu kadar, muhakkak betadan dolayı Bug ve gecikmeler fazlasıyla mevcut.

Çok büyük yenilik olmadığı için en az sorunlu güncelleme bu olabilir. İlerleyen güncellemelerde mevcut bulunan hatalar giderilerek yeni özellikler mutlaka eklenir. Yenilikleri bu başlık altında sizlerle paylaşacağız.

Katkılarından dolayı; Buğra Gören’e Teşekkürler

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %