Apple

iOS 15 Beklenen Özellikler, Çıkış Tarihi, Desteklenen iPhone’lar

Apple’ın WWDC (Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı) etkinliği çok yakında ve Apple’ın bizim için iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 vb. İçin planladığı güzellikleri görmek için sabırsızlanıyoruz.

Önceki Apple Etkinliklerine dayanarak, bu yıl bile Apple, iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8, macOS 12, tvOS 15, HomePodOS 15’i gösteren bir sunum yapacağı açılış konuşmasıyla konferansa başlayacak.

Bu yazımızda iOS 15 Özellikleri, Çıkış Tarihi, bildiğimiz sızıntılar, destekleyeceği cihazlar ve daha fazlası hakkında konuşacağız.

Bu özelliklerin, duyduğumuz sızıntılara ve söylentilere dayandığını unutmayın.

iOS 15 Desteklenen Cihazlar

Apple’ın büyük olasılıkla iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve iPhone SE (1. Nesil) desteğini bırakmasını bekliyoruz. Bu nedenle, temel olarak iOS 15, iPhone 7 serisini veya daha yenisini destekleyecektir. Aşağıdaki listeyi de kontrol edebilirsiniz.

iOS 15 Desteklenen iPhone’ların Listesi (Beklenen):

 • iPhone 7
 • iPhone 7 Artı
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone X
 • iPhone SE (2. Nesil)
 • iPhone Xr,
 • iPhone X’ler
 • iPhone Xs Max
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone 12 Mini
 • iPhone 12
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 Pro Maks

iOS 15 Beklenen Özellikler

1. Bildirim Merkezi değişiklikleri

Bildirimlerin ayarlarla elden geçirildiği söyleniyor. Dolayısıyla, şu anda, örneğin bir araba kullanıyorsanız, örneğin sürüş sırasında rahatsız etmeyin, mesajlara otomatik yanıt ayarlama seçeneğiniz vardır. Araba sürerken manuel olarak açabilir veya otomatik olarak açtırabilir ve ardından “Rahatsız Etmeyin seçeneği açık bir araba kullanıyorum, size daha sonra mesaj atacağım” şeklinde bir mesajla yanıtlayabilirsiniz veya bunun gibi bir şey.

Geçmişte oldukça doğru olan Bloomberg’den Mack Gurman’a göre, yakında çıkacak olan iOS 15’in, kullanıcıların araba kullanıp kullanmadıklarını, uyuduklarını, çalıştıklarını ve hatta kendi seçtikleri özel kategorilere sahip olup olmadıklarını seçmelerine olanak tanıyan bir menüye sahip olması bekleniyor. Menü ayrıca ona göre güncellenmiş bir kilit ekranında veya kontrol merkezinde gösterilecektir. Bu herkes için harika bir özelliktir, belki çalışmakla meşgulsünüz ve birinden bir mesaj alırsınız, bu özellik o kişiye bazı işlerle meşgul olduğunuzu ve işiniz bittiğinde cevap vereceğinizi otomatik olarak yanıtlayarak size yardımcı olacaktır. Çalışma.

2. Kontrol Merkezi değişiklikleri

Kontrol merkezinin de elden geçirileceği söyleniyor. Daha çok macOS’taki kontrol merkezine benzediği söyleniyor.

IMG Kaynağı: Angelo Libero Designs

Geçen yıl Apple, macOS’u macOS Big Sur ile güncelledi ve kontrol merkezini yeniden tasarladı ve bu yıl iPhone ve iPad’de kontrol merkezinin aynı görünümünü ve özelliklerini getireceği söyleniyor.

Bu, Apple bunu yaparsa çok mantıklıdır çünkü tüm Apple cihazlarında daha tutarlı ve benzer olacaktır.

3. iMessage değişiklikleri

Bu, iOS 15 ile gelebilir veya gelmeyebilir, ancak görünüşe göre, iOS 15’in nihai amacı, iMessage’ın WhatsApp veya Messenger veya diğer sosyal medya mesajlaşma uygulamaları gibi, ancak iMessage içinde hareket etmesini sağlamaktır.

Otomatik yanıtlama özelliklerine, daha fazla özelleştirme seçeneğine, daha iyi grup konuşmalarına ve çok daha fazlasına sahip olacaktı.

4. Bölünmüş Ekran Çoklu Görev

Pek çok kişi bu özelliği istiyordu ve görünüşe göre Apple sonunda bu özelliği ekleyecek.

Bu konsept en mantıklısı, iPad’de bölünmüş görünümümüz var ve iPhone’da, bize genişletme, kapatma veya hepsini kapatma seçeneği sunacağı böyle bir şey görmek istiyoruz.

Şimdi, birçok insanın tüm uygulamaları kapatma seçeneğini istediğini ve Apple’ın tüm uygulamaları kapatmanızı istemediğini biliyoruz çünkü bir sorun olmadıkça normalde buna ihtiyacınız yok. Uygulamayı kapatmanız gereken navigasyon uygulamaları dışında, arka planda çalışarak pilinizin büyük bir bölümünü tüketeceğinden, arka planda onları arka planda durdurarak yönetir.

5. Gizlilik değişiklikleri

Apple, katı gizliliğiyle tanınıyor ve Apple bu konu üzerinde çalışmaya devam ediyor.

İOS 15 ile gizliliğin daha fazla seçeneğe sahip olacağı söyleniyor. Şu anda, uygulamaların özel bilgilerimizi izlemesini ve başkalarıyla paylaşmasını görmemize ve bunlara izin vermemize / engellememize yardımcı olan uygulama izleme şeffaflığına sahibiz. Apple görünüşe göre daha fazla gizlilik koruması sağlayacak, böylece kullanıcılara hangi uygulamaların sessizce verilerini topladığını gösteren yeni bir menü yer alacak.

Bu nedenle, yalnızca izleme değil, kullanıcıların verilerini toplamak, uygulamaları içinde toplamak ve satmak olabilir, Apple’ın bununla kullanıcılara daha fazla bilgi ve izin seçeneği verdiği söylenir.

Bunun harika bir özellik olduğunu düşünüyoruz çünkü veriler kullanıcılara ait ve kullanıcılar tarafından kontrol edilmesine izin verilmeli ve başka hiç kimse, bu yüzden bunun Apple’dan harika bir hamle olduğunu düşünüyoruz.

6. Her Zaman Açık Ekran

Şimdi, birden fazla kaynak (güvenilir ve o kadar da güvenilir olmayan kaynaklar) en azından iPhone 13’te her zaman açık bir ekrandan çok bahsediyor. Her zaman açık ekranın düzenini gösteren birden fazla kişi tarafından oluşturulan birkaç kavram vardı. her zaman açık ekran tamamen görünürdü.

Bunu eylem halinde görmeyi çok isteriz. Özellikle çok fazla pil ömrü kullanmıyor çünkü sadece düşük güç moduna geçiyor ve ekran yenileme hızı 1 Hertz’e düşüyor, bu da iPhone 13’te öne çıkması için çok mantıklı geliyor. her zaman açık ekranla Apple Watch’ta olduğu gibi ekranın gerçek yenileme hızını kontrol edebilir.

7. Yeniden Tasarlanan Ev Uygulaması

Bazı insanlar daha işlevsel ve kullanımı kolay bir Ev Uygulamasını ima etti.

Bize AirPods, MacBook Pro / Air, Apple Watch vb. Gibi sahip olduğumuz farklı cihazları gösterebileceği böyle bir şeyi memnuniyetle karşılıyoruz; bu cihazların pil yüzdesi.

Bunların hepsini görmek gerçekten güzel olurdu.

iOS 15 Çıkış Tarihi

İOS 15’in ne zaman bekleneceğine gelince, geliştirici beta 1 genellikle WWDC ile aynı gün, özellikleri duyurur, gösterir ve ardından geliştirici beta sürümünü etkinlikten hemen sonra yayınlar.

Dolayısıyla, Geliştirici beta 1’i WWDC etkinliğiyle tam olarak aynı günde, yani 7 Haziran 2021’de bekleyebiliriz.

Genel beta 1, kararlılığına bağlı olarak geliştirici beta yayınlandıktan birkaç hafta sonra yayınlanır, çünkü genellikle başlangıçta oldukça dengesizdir.

Ardından, yeni iPhone’un piyasaya sürüldüğü Eylül ayında, genellikle Eylül ayının sonlarında nihai bir sürüm göreceğiz. Eylül ayının üçüncü haftasında, belki 24 Eylül Cuma günü vizyona girmesi muhtemeldir. Bu muhtemelen Apple’ın iOS 15’i halka yayınlayacağı zamandır.

iOS 15’teki özellikleri görmek için sabırsızlanıyoruz. Ancak bunlar sadece sızıntılara, söylentilere ve beklentilere dayanıyor ve bunlar bize ulaşana kadar hiçbir şekilde %100 garanti değil Bunu herhangi bir son dakikada değiştirebilecekleri için Apple’dan piyasaya sürüldüğünü göreceğiz.

Umarız bu makaleyi beğenirsiniz ve ayrıca iOS 15’te en çok neyi görmek istediğinizi aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %