Apple

iOS 14.7 RC ve iPadOS 14.7 RC güncellemesi Yayınlandı

iOS 14.7 ve iPadOS 14.7 için birkaç beta güncellemesini sonrası nihayet bir sürüm adayı olarak bugün Apple Tarafından duyruldu. Aslında, gelecek hafta herkes için yayınlanacak olan aynı yapı. Hem iOS 14.7 Sürüm Adayı hem de iPadOS 14.7 Sürüm adayı, iPhone’ları ve iPad’leri cihazlar için kullanılabilir. Bu makalede iOS 14.7 RC ve iPadOS 14.7 RC hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniiz.

Birkaç ay önce iOS 14.5 beta testi sırasında bir sürüm adayı için çok uzun süre bekledik. Her beta güncellemesinde bunun son beta olduğunu düşündük, Apple her seferinde yeni bir beta güncellemesi ile şaşırttı. Ancak iOS 14.7 ve iPadOS 14.7 için aynı senaryo yok. Bu önemli bir güncelleme çünkü iPhone 12 cihazları için MagSafe pil takımına tam destek getirecek.

Apple, iOS 14.7 RC ve iPadOS 14.7 RC ile birlikte watchOS 7.6 RC, tvOS 14.7 RC ve macOS Big Sur 11.5 RC’yi piyasaya sürdü. Yapı numarasından bahsetmişken, her iki güncelleme de 18G68 sürümüyle birlikte geliyor. Ve zaten bir hafta içinde piyasaya sürülen genel yapı için de aynı olacağını biliyoruz. Kesin güncelleme olduğundan, sahip olduğunuz iPhone/iPad modeline bağlı olarak 4 GB boyutundadır.

Şimdi iOS 14.7 RC özelliklerine geliyor, ardından son beta güncellemelerinde test ettiğiniz tüm özellikleri bekleyebilirsiniz. Yazılım Güncelleme sayfasında şunları bulacaksınız:

iOS 14.7, MagSafe Pil Paketi desteğini, Apple kart Ailesi’nde paylaşılan kredi limitlerini ve iPhone’unuz için diğer iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini içerir.

Göreceğiniz tüm değişikliklerin bunlar olmadığını bildiğimiz için Apple, güncelleme ayarlarındaki tüm değişikliklerden bahsetmiyor. Bu nedenle, en son iOS 14.7 RC ve iPadOS 14.7 RC’de birkaç değişiklik daha bekleyin.

iOS 14.7 RC ve iPadOS 14.7 RC’yi indirin

Apple, geliştiriciler ve beta test kullanıcıları için iOS 14.7 RC ve iPadOS 14.7 RC’yi piyasaya sürdü. Dolayısıyla, iOS 14.7 beta sürümündeyseniz, güncellemeyi doğrudan iPhone veya iPad’inizde alacaksınız. Kararlı bir yapı ile aynı olduğu için, önümüzdeki hafta herkesin kullanımına açık olacağı güncellemeyi almayacaksınız. Güncelleme bildirimini almazsanız, Ayarlar > Yazılım Güncelleme seçeneğine gidin . Güncellemeyi almak için İndir ve Yükle’ye tıklayın.

İOS 14.6 genel yapısındaysanız, yeni beta güncellemelerini almak için beta profilini yüklemeniz gerekir. iOS 15 beta’ya sahip kullanıcıların, iOS 14.6’ya geri dönmek için IPSW kullanarak iPhone’larını düşürmeleri ve ardından iOS 14 beta profilini yüklemeleri gerekir. Beta profilini yükledikten sonra, artımlı beta güncellemeleri de alacaksınız. Yani yeni beta güncellemelerini denemek istiyorsanız bu adımlarla beta profilini yükleyebilirsiniz.

iOS 14.7 RC Profilini ve iPadOS 14.7 RC Profilini yükleyin

  1. Apple Beta Yazılım programı sitesine gidiniz.
  2. Ardından biraz aşağı kaydırın ve Apple Kimliğiniz varsa Giriş Yap‘a tıklayın.
  3. Sonraki sayfada, iOS 14  veya iPadOS 14 gibi cihazlarınız için doğru işletim sistemini seçin.
  4. Başlarken’e kadar aşağı kaydırın ve iOS cihazınızı kaydettirin seçeneğine tıklayın.
  5. Şimdi bir sonraki sayfadan bir profil kurmanız gerekiyor. Bunun için İndirme Profiline tıklayın.
  6. Profili yükledikten sonra cihazınızı yeniden başlatın. Ve iPhone’unuza iOS 14.7 RC’i yüklemeye hazırsınız.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %