Apple

iOS 14.7 beta 5 Güncellemesi Yayında

En yeni iOS 14.7 beta 5 ve iPadOS 14.7 beta 5 artık iPhone’lar ve iPad’ler için kullanılabilir. Geçen hafta dördüncü beta birkaç değişiklikle yayınlandı. Beşinci iOS 14.7 beta ve iPadOS 14.7 beta, hata düzeltmelerine odaklanan küçük bir güncellemedir. Herhangi bir iOS 14.7 beta güncellemesindeyseniz, doğrudan en son beta sürümüne güncelleyebilirsiniz. iOS 14.7 Beta 5 ve iPadOS 14.7 Beta 5 güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Muhtemelen kullanıcıların çoğu, iOS 14.7 beta sürümünden yeni iOS 15 beta sürümüne geçmiştir. İOS 15’in denenecek birçok yeni özelliğe sahip büyük bir güncelleme olduğu açıktır. Ancak erken beta sürümünde olduğundan, iOS 14.7 günlük sürücünüzde kullanmak için yeterince kararlıyken birçok hataya sahip olacak. Hem iOS 14.7 Beta 5 hem de iPadOS 14.7 Beta 5, 18G5063a derleme sürümüyle birlikte gelir . Yapı numarası ‘a’ ile bitiyor, bu da önümüzdeki hafta GM veya Sürüm Adayını bekleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Apple, iOS 14.7 Beta 5 ve iPadOS 14.7 Beta 5’in yanı sıra tvOS 14.7 Beta 5, watchOS 7.6 Beta 5 ve macOS Big Sur 11.5 Beta 5’i de piyasaya sürüyor. Her iki güncelleme de yalnızca birkaç hata düzeltmesi içeren küçük artımlı güncellemelerdir. Bu yüzdün beşinci betada çok fazla değişiklik beklemeyin. Ancak son güncellemeden daha iyi ve kararlı.

Değişikliklerden bahsetmişken, iOS 14.7 Beta 5’teki en büyük değişiklik modem üretici yazılımı güncellemesidir. Bunun dışında, güncellemeden sonra uygulamayı ilk kez açtığınızda bazı yeni açılış ekranları göreceksiniz. Önümüzdeki hafta Sürüm Adayı güncellemesini umut edebiliriz.

iOS 14.7 Beta 5 ve iPadOS 14.7 Beta 5’i indirin

Beşinci iOS 14.7 Beta ve iPadOS 14.7, geliştiriciler için mevcut ve yakında genel beta test kullanıcıları için de mevcut olacak. Herhangi bir iOS 14.7 beta güncellemesindeyseniz, güncellemeyi doğrudan iPhone ve iPad’inizde alacaksınız. Güncellemeyi manuel olarak kontrol etmek için Ayarlar > Yazılım Güncelleme seçeneğine gidin . Ardından en son güncellemeyi almak için indir ve yükle’ye tıklayın.

Kararlı sürümlerden birindeyseniz ancak en son betayı denemek istiyorsanız, beta güncellemesini seçmeniz gerekir. Bunu, desteklenen iPhone veya iPad’lerinize doğru beta profilini yükleyerek yapabilirsiniz. Beta profilini yükledikten sonra, artımlı beta güncellemeleri de alacaksınız. Yani yeni beta güncellemelerini denemek istiyorsanız bu adımlarla beta profilini yükleyebilirsiniz.

iOS 14.7 Beta Profilini ve iPadOS 14.7 Beta Profilini yükleyin

  1. Apple Beta Yazılım programı sitesine gidiniz.
  2. Ardından biraz aşağı kaydırın ve Apple Kimliğiniz varsa Giriş Yap‘a tıklayın.
  3. Sonraki sayfada, iOS 14  veya iPadOS 14 gibi cihazlarınız için doğru işletim sistemini seçin.
  4. Başlarken’e kadar aşağı kaydırın ve iOS cihazınızı kaydettirin seçeneğine tıklayın.
  5. Şimdi bir sonraki sayfadan bir profil kurmanız gerekiyor. Bunun için İndirme Profiline tıklayın.
  6. Profili yükledikten sonra cihazınızı yeniden başlatın. Ve iPhone’unuza iOS 14.7 beta 5’i yüklemeye hazırsınız.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %