Android 12

Google’ın Yeniden Tasarlanan Evrensel Emojileri Android, Gmail ve Chrome OS’ye Geliyor

Google, Dünya Emoji Günü öncesinde, onları “daha evrensel, erişilebilir ve özgün” hale getirmek için yaklaşık 1.000 emojiyi yenilediğini duyurdu. Bu yeni emojiler, Android, Gmail, Chat, ChromeOS ve YouTube dahil olmak üzere Google’ın tüm ürün ve hizmetlerinde kullanılabilecek.

Google ayrıca emojileri daha kapsayıcı hale getirmek için yeniden tasarladı ve bazıları karanlık modu etkinleştirdiğinizde yeni bir tasarıma geçiyor.

Yeniden Tasarlanan Google Emojileri Daha Kapsayıcı ve Anlaşılması Daha Kolay

ŞirketThe Keyword ile ilgili duyurusunda, yeniden tasarlanan emojilerinin küresel olarak alakalı olduğunu belirtiyor. Bunu, daha önce bir Amerikan balkabağı turtasına çok benzeyen Pasta emojisi örneği ile vurgulamaktadır. Yine de yeniden tasarımdan sonra, Pasta emojisi evrensel bir çekiciliğe sahip ve dünya çapındaki herkesin bunun bir pasta olduğunu anlamasını kolaylaştırıyor.

Yüz maskesi emojisinin geçen yıl alaka düzeyi kazanmasıyla Google onu da yeniden tasarladı. Daha kolay anlaşılması ve daha iyi görünürlük için Google, kapladıkları küçük alanda ulaşım emojilerinin boyutlarını artırdı.

Resim Kredisi: Emojipedia

Yenilenen tüm emojiler daha düz bir tasarıma sahip, bazıları ince ince ayarlara sahipken, diğerleri bina, giysi, yemek, seyahat vb. tamamen yeniden tasarlandı.

Google’ın yalnızca 992 mevcut emojiyi yeniden tasarladığını ve bu güncellemenin herhangi bir yeni emoji içermediğini unutmayın. Google, Emoji 14.0 yayınlandığında büyük olasılıkla Android’e ve diğer ürünlerine yeni Emojiler ekleyecektir.

En son emojiyi Android cihazınıza hemen almanın başka yolları da var.

Google’ın yeniden tasarımının bir parçası olarak sunduğu tüm emoji değişikliklerine ayrıntılı bir genel bakış için Emojipedia’ya gidebilirsiniz.

Yeni Google Emoji Yakında Gmail ve Android’e Geliyor

Yeniden tasarlanan emojiler ilk olarak bu aydan itibaren Gmail ve Google Chat’te görünecek. Ardından, Temmuz sonunda yayınlanması planlanan Chrome OS 92’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte geliştirilmiş bir emoji seçiciyle birlikte Chromebook’lara gidecekler. Yeni emojiler bu yılın sonunda YouTube’da ve canlı Sohbet’te kullanıma sunulacak.

Android’de, yeni emojiler bu yıl Android 12’nin piyasaya sürülmesiyle halka açılacak. Google ayrıca yeni emojilerin Appcompat’ı kullandıkları sürece tüm Android uygulamalarında kullanılabilir olmasını sağlıyor. Appcompat’ı destekleyen herhangi bir uygulama, bir işletim sistemi veya uygulama güncellemesi beklemeden en son Google emojisini kullanıma sunuldukları anda alacaktır.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Yanındayım
0
Beğendim
0
Düşündürücü
0
Beğenmedim
0

Bir Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir