Teknoloji

Google Pixel Popülerliği 2 Yılda Önemli Ölçüde Azaldı

Google Pixel cihazlarının popülaritesi son birkaç yılda oldukça azaldı. Bu, SellCell’in markaya bağlı kalmak isteyen (veya istemeyen) Pixel cihaz kullanıcılarının yüzdesini belirten bir raporuna göre hazırlandı.

Rapordaki verilere göre, 2019’dan beri Pixel telefonun popülaritesi neredeyse% 19 azaldı. Bu, Pixel markası için gerçekten kıyamet ve kasvet anlamına gelmese de, Google’ın tam olarak istediği şey bu değil. Elbette.

İlk zamanlarda ve en azından ilk birkaç nesil boyunca, Pixel telefonlar gittikçe daha popüler hale geldi. Google’ın her zaman yüksek puan alan mükemmel kameraları sayesinde marka bağlılığı tutarlı bir şekilde yüksekti. Her yıl Android’in en son sürümüne yapılan yıldırım hızlı güncellemelerinden bahsetmeye bile gerek yok. Ancak görünen o ki, bu günlerde daha fazla insan diğer telefon üreticilerine geçmeyi düşünüyor.

Bu, mutlaka Android’den geçiş yapmayı düşündükleri anlamına gelmez. Sadece farklı bir Android markasına. Samsung veya LG gibi.

Google Pixel popülerliği % 18,8 azaldı

Toplamda marka bağlılığındaki düşüş % 18,8’e ulaştı. Bu, farklı bir telefon markasına geçmeyi düşünen Pixel sahiplerinin % 34,8’i . Kalan % 65,2’si bir sonraki cihazı için Google’a bağlı kalmayı planlıyor.

Bu, kullanıcıların çoğunun hala Pixel ile kalmaya istekli olduğu anlamına gelir. Ancak, akılda tutulması gereken tek önemli sayı yüzdeler değildir. SellCell’in anketi yalnızca 405 yanıtı hesaba katıyor. Ve bundan çok daha fazla Pixel cihaz kullanıcısı var.

Bununla birlikte, tüm  Pixel cihaz sahiplerinden kaçının kaldığını veya gittiğini bilmek imkansız. Yine de, başka bir markayı denemeyi düşünen bazı kullanıcıların olduğunu gösteriyor. Ve ankete daha fazla kişi dahil edilirse, daha fazla insanın geçiş planını göstermesi muhtemeldir.

Bu Düşüş Sadece Google’da Değil

Marka bağlılığındaki düşüş asla ideal değildir, ancak bu yoldaki tek kişi Google değil. Samsung, aynı süre zarfında marka sadakatinde bir düşüş gördü.

% 85.7’den% 74’e doğru ilerliyor. 2019’da aynı zamanda% 11,7’lik bir düşüş. Bu gerçekten kimseyi şaşırtmalı mı? Bu bağlıdır. Ancak bugünlerde ortaya çıkan tüm heyecan verici yeni telefonları göz önünde bulundurursak, başka bir markaya ilgi göstermek en azından bir şekilde ilişkilendirilebilir. Orada çok sayıda harika cihaz olduğu için.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %