Teknoloji

Google Masaüstü Aramayı Karanlık Modu Test Etmeye Başlıyor

Google, masaüstünde Arama için yeni bir karanlık modu test etmeye başladı. The Verge tarafından bildirildiği üzere, bu, karanlık modu ayarladıysanız, arama sayfalarını tarayıcınızın geri kalanıyla aynı hizaya getirecektir.

2020’nin ikinci bölümü boyunca Google Arama, ürünlerinde bir dizi kozmetik değişiklik üzerinde çalışmaya başladı. Şirket, arama motorunun görünümünü modernize etmeye çalışırken, bu son hamle de bu eğilimle uyumlu görünüyor.

Google, masaüstü Arama karanlık modu testlerine başlıyor

Test açıkça herkese sunulmadı, ancak Google Arama sayfalarının arka planı varsa çok gri görünecektir.

Şu an itibariyle, bu testin ne kadar geniş çapta uygulandığı belli değil. Oldukça az sayıda, kullanıcıların erişime sahip olduğunu ortaya çıkardı. Bu, oldukça yaygın olduğunu gösterir. Bununla birlikte, bununla ilgili herhangi bir ayrıntıyı gerçekten tespit etmek zordur.

Bu oldukça yaygın bir sunum ise, yakında n hayata geçirmek olduğu anlamına gelebilir. Google, herhangi bir özel ayrıntıyı bir açıklamayı reddetti.

“Kullanıcılarımız için her zaman deneyimimizi iyileştirmenin yeni yollarını test ediyoruz, ancak şu anda duyuracak özel bir şeyimiz yok” ifadesini kullandı.

Bazı kullanıcılar Ocak ayında karanlık mod yaşamaya başladı, bu yüzden bu oldukça devam eden bir süreç gibi görünüyor.

Karanlık modlar, son birkaç aydır çeşitli platformlarda istikrarlı bir şekilde yayılıyor. Twitter, son birkaç hafta içinde karanlık modlarında bazı insanları şaşırtan değişiklikler yaptı. Microsoft ayrıca Word programında karanlık bir modu test etmeye başladı.

Önümüzdeki aylarda karanlık modlarda değişiklikler görmeye devam edeceğiz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %