Teknoloji

Google, Google Call adlı TrueCaller benzeri bir uygulama üzerinde çalışıyor

Arama motoru devi Google, TrueCaller’e benzer yeni bir arayan kimliği uygulaması üzerinde çalışıyor. Teknoloji devi yeni bir uygulama piyasaya sürmek için hazırlanıyor ‘Google Çağrı Uygulaması‘.

Telefonla arama ve arayan kimliği uygulaması TrueCaller gibi çalışacak. Şirket, uygulama hakkında pek fazla bilgi ve ayrıntı açıklamadı. Uygulama ilk olarak bir Reddit kullanıcısı tarafından fark edildi. Google Çağrı, arayan kimliği ve spam koruması sağlayacaktır.

Uygulama ile ilgili bilgiler Youtube’daki bir reklam aracılığıyla bulundu. Uygulama henüz Play Store‘da bulunmadığından, Google’ın onu yakında kullanıma sunmasını bekleyebiliriz. Reklam, Google Çağrı uygulamasının adını ve logosunu ortaya çıkardı. Reklam, Google Arama’nın telefon aramalarını güvenle yanıtlamanıza izin vereceğini söylüyor.

Google Telefonuygulama, arayan adı okuma ve daha fazlası gibi özelliklere sahip olacaktır. Uygulama, Pixel Cihazlar dışında da akıllı telefonlarda mevcut olacak. Bu özellik, ekran kilitli olsa bile arayanın adını ve telefon numarasını okuyacaktır.

Uygulama, diğer bazı küçük özelliklerin yanı sıra sesli posta sekmesine ‘Kaydedilmiş Sesli Posta‘ kısayolunu da ekliyor. 

Reklam ayrıca, Google Phone uygulamasının 30 gün sonra eski arama ekranı kayıtlarının ve çeviri yazılarının otomatik olarak silinmesine izin vereceğini de ortaya koyuyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %