Teknoloji

Google, Chromecast için bir YouTube Uygulamasını Test Ediyor

Google, Android TV uygulamasına benzer gelişmiş bir görüntüleme deneyimi sunmak için Chromecast için bir YouTube uygulaması üzerinde çalışıyor olabilir.

İyileştirilmiş bir YouTube Görüntüleme Deneyimi

9to5Google tarafından bildirildiği üzere Google, akış çubuğunun YouTube görüntüleme deneyimini iyileştirmek için Chromecast için bir YouTube uygulaması üzerinde çalışıyor. Şirket, bazı Chromecast sahiplerine çok daha fazla özelliğe sahip yeni bir YouTube uygulaması sundu.

Chromecast için yeni YouTube uygulaması, çözünürlüğü değiştirme, kapalı açıklamalı alt yazıları, alt yazıları gösterme / gizleme ve “Meraklısı için istatistikler” ekranına erişme seçeneği sunan, özelliklerle dolu bir video oynatıcı içeriyor. Yeni uygulamadaki oynatma sırasına yeni videolar da ekleyebilirsiniz.

Eksik olan tek seçenek, video oynatma hızını artırmak veya azaltmaktır. Video bittiğinde, daha sonra ne izleyeceğinizle ilgili içerik önerileri içeren bir ana ekrana yönlendirileceksiniz.

Telefonunuzu veya TV’nizi kullanarak yeni YouTube uygulamasında da oturum açabilirsiniz. Tüm ana ekran düzeni ve video izleme deneyimi, YouTube’un Android TV uygulamasına benzer.

Paylaşılan görselden, Chromecast için yeni YouTube uygulamasının HTML5 tabanlı olacağı açık.

İyileştirilmiş YouTube izleme deneyimi sadece burada bitmiyor. Mobil cihazınızdaki YouTube uygulaması uzaktan kumanda görevi görecek ve bir yön pedi ve sesle kontrol düğmeleri gösterecektir.

R / Chromecast’teki Chromecast kullanıcıları, yeni uygulamayı Chromecast Ultra ve 2. ve 3. nesil Chromecast’lerde deneyimlediklerini bildirdi. Yeni uygulama, birçok kullanıcı için bir gün sonra kaybolduğu için hala test aşamasındadır.

Yeni YouTube Uygulaması Daha Fazla Reklam Gösterebilir

Daha önce YouTube videolarını Chromecast’e yayınlarken 15 saniyelik bir reklam görüntülenirken, yeni uygulamada durum böyle değil.

Diğer Reddit kullanıcıları, aktif bir YouTube Premium aboneliğiyle bile her videodan önce birden fazla reklam gördüklerini bildiriyor. Şirket hala Chromecast için yeni YouTube uygulamasını test ettiğinden, bu Google’ın bir gözetiminden kaynaklanıyor olabilir.

Chromecast’te YouTube Deneyimini İyileştirme

Chromecast’te YouTube videoları izleme deneyimi yıllar içinde değişmeden kaldı. Ona içerik yayınlamak için mobil cihazınızda YouTube uygulamasını kullanmanızı gerektirir. Video bittikten sonra “İzlemeye Hazır” ekranına geri dönersiniz.

Chromecast için özel bir YouTube uygulamasının olmaması, YouTube videolarını Chromecast bağlantılı TV’nizde izlemek için bir mobil cihaza erişiminizin olması gerektiği anlamına gelir.

Özel bir YouTube uygulamasıyla, Google’ın Chromecast’te YouTube görüntüleme deneyimini iyileştirmek istediği açıktır. Şirket, bir mobil cihazdan içerik yayınlamadan YouTube uygulamasını başlatma seçeneği sunmalıdır.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %