Teknoloji

Google, Chromebook’un 10. Yılını Kutlamak için Yeni Özellikler Sunuyor

Dün gibi geliyor ama Google’ın Chromebook’ları piyasaya sürmesinin üzerinden on yıl geçti. Bu Chrome OS cihazlarından birine sahipseniz Google, Chromebook’un 10. doğum gününde birkaç yeni özelliği kullanıma sunuyor.

Google Chromebook’ların 10. Doğum Günü

Google, insanların daha hızlı bir şekilde daha fazlasını yapmalarına yardımcı olmak için Chromebook’ları on yıl önce piyasaya sürdü.

Chromebook’un 10. doğum gününde Google, The Keyword’de bu cihazlara bir dizi yeni özellik getirdiğini duyurdu.

Bu dizüstü bilgisayarlarda çeşitli görevleri gerçekleştirmek zaten kolay olsa da, bu yeni özelliklerle bu daha da kolaylaşacak.

Yeni Chromebook Özellikleri

Bu güncellemeyle Chromebook’larınıza gelen birçok yeni özellik var. Chromebook’unuzda yapabileceğiniz şeylerden bazıları şunlardır:

Android’i Chromebook ile Entegre Edin

Phone Hub’ı kullanarak, artık Android cihazınızın birçok özelliğine doğrudan Chromebook’unuzdan erişebileceksiniz. Bu yardımcı program, birçok sistemi ve etkileşimli Android özelliğini dizüstü bilgisayarınıza getirir.

Artık metin mesajlarınızı dizüstü bilgisayarınızdan okuyabilecek ve yanıtlayabileceksiniz. Ayrıca telefonunuzun pilini kontrol edebilecek ve Android’inizin Chrome sekmelerini bilgisayarınızda görüntüleyebileceksiniz.

Wi-Fi Ağlarına Otomatik Olarak Giriş Yapın

Chromebook’unuz artık daha önce diğer Chrome OS veya Android tabanlı cihazlarınızda kullandığınız Wi-Fi ağlarına otomatik olarak bağlanacaktır.

Cihazlarınızda aynı Google hesabını kullandığınız sürece, bir ağa bağlanmak için parolaları manuel olarak yazmanız gerekmez.

Yakındaki Paylaşımla Dosya Paylaşımı Daha Kolay Hale Geliyor

Dosyalarınızı hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmanıza olanak tanımak için Android’in popüler Yakında Paylaşım dosya paylaşım özelliği artık Chromebook’lara geliyor.

Dosyaları Chrome OS ve Android tabanlı cihazlarınız arasında aktarmak için bu özelliği kullanabileceksiniz.

Kolayca Ekran Görüntüleri Yakalayın

Chromebook’lar, dizüstü bilgisayarınızda hızlı bir şekilde ekran görüntüsü almanıza olanak sağlamak için artık Hızlı Ayarlar’da Ekran Yakalama aracına sahip olacak. Bu ekran görüntüleri, yalnızca istediğiniz şeyleri kapsayacak şekilde hassas hale getirilebilir.

Medya Kontrollerine Hızlı Erişim

Oynatma, duraklatma, durdurma ve diğer çeşitli medya oynatma kontrolleri artık Hızlı Ayarlar’ın bir parçasıdır. Bu, medya dosyası yürütmenizin daha iyi ve daha hızlı yönetilmesini sağlar.

ukarıdakilere ek olarak, Chromebook’lar daha iyi bir panoya, çocuklarınızın Chromebook hesapları üzerinde daha fazla kontrole ve uygulamalar arasında hızlı bir şekilde içerik paylaşma becerisine sahip olacaktır.

Chromebook’lara Gelen Birkaç Yeni Özellik

Chromebook’lar çok faydalı oldu ve bu yeni özellikler onları daha da üretken ve kullanımı kolay hale getirecek. Bir Chromebook sahibiyseniz, bu özellikleri kaçırmayın.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %