Android

Google Asistan “Hey Google” Demek Gerekmeden Görevleri Gerçekleştirecek

Google, Android’de Google uygulaması için, önce “Hey Google” demenize gerek kalmadan ses kullanarak belirli görevleri gerçekleştirmenize olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Bu özellik şu anda test aşamasındadır ve bazı Android kullanıcıları, cihazlarındaki Asistan ayarları menüsünde görünen bir “Guacamole” menüsü görüyor.

“Hey Google” Demek Gerekmeden Hızlı Görevleri Gerçekleştirin

As 9to5Google raporları, “Guacamole” sık sık küçük görevler için “Hey Google” diyerek atlamak için izin vererek “çabuk halletmek” anlamına da gelmektedir. Bu “hızlı görevler”, yalnızca “Durdur” veya “Ertele” diyerek alarmları susturmayı ve “Aramayı cevapla / reddet” diyerek gelen aramaları kabul etmeyi veya reddedebilmeyi içerir.

Google Nest Hub’da çalarken bir alarmı önce “Hey Google” demek zorunda kalmadan sadece “durdur” diyerek durdurmak veya ertelemek zaten mümkündür.

“Guacamole” yayınlandığında, etkinleştirilebilmesi için hüküm ve koşulları okuyup kabul etmelisiniz. Bu muhtemelen güvenlik ve mahremiyet nedenlerinden dolayıdır.

Şu anda, Android cihazınızda herhangi bir sesli işlemi gerçekleştirmek için “Hey Google” özel kelimesini söylemeniz gerekmektedir. Google’ın belirli görevler için bu gereksinimi ortadan kaldırması, küçük görevler için sesli kısayolları kullanma deneyimini kesinlikle geliştirecektir.

Şu anda, Google “Guacamole” u kendi çalışanları arasında dahili olarak test ediyor. Önümüzdeki ay sanal olarak düzenlenmesi planlanan I / O 21’de şirketin bu özellik hakkında daha fazla konuşması mümkün.

Ayarlar menüsüne atlayarak Android cihazınızdaki Google uygulamasında “Guacamole” bulunup bulunmadığını kontrol edebilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %