Teknoloji

Google, Arama Otelleri Listelemeyi Ücretsiz Yapıyor

Bir oteliniz varsa veya otel sahibi olan birini tanıyorsanız, artık otellerini Google Arama’da ücretsiz olarak listeleyebilirler. Tüketiciler için bu, dünya çapında daha fazla otelde oda müsaitliğini görebilmek anlamına geliyor.

The Keyword’de duyurulduğu gibi , Google artık otel sahiplerinin ve seyahat acentelerinin otellerini Google Arama’da listelemelerini ücretsiz hale getiriyor. Ücretsiz bir Google hesabına kaydolduğunuz sürece, girişinizi arama devine bir kuruş harcamadan gönderebilirsiniz.

Google Arama’daki Ücretsiz Otel Listeleri Tüketiciler İçin Ne Anlama Geliyor?

Bu değişiklik sadece otel sahiplerine yardımcı olmuyor; tüketicilere eşit ölçüde yardımcı olur. Google’ın artık insanların otellerini ücretsiz olarak listelemesine izin vermesiyle, daha fazla otel işletmecisi otellerini Google Arama’ya ekleyecek.

Bu şekilde, bir sonraki seyahatiniz için Google Arama’yı kullandığınızda daha fazla konaklama seçeneğine sahip olacaksınız.

Seçtiğiniz bölgelerde seçebileceğiniz alternatif oteller olacağından daha fazla seçenek, daha fazla tasarruf imkanı anlamına gelir. Kendiniz için en iyi teklifi almak için benzer otellerin fiyatlarını hızlı bir şekilde karşılaştırabilirsiniz.

Otel Listeleyebilecek Kullanıcılar

Resmi blog gönderisinde, herhangi bir otel sahibi veya seyahat acentesinin bir otel için giriş oluşturabileceğinden bahsediliyor. Yine de bunu yapmak için bir Google hesabına ihtiyacınız olacak.

Google’da Ücretsiz Bir Otel Listeleme

Google Arama’ya yeni oteller eklemek oldukça kolaydır ve bunu kendi otelleriniz için yapabilir veya birine listelerinde yardımcı olabilirsiniz.

Başlamak için, ücretsiz olarak oluşturulabilen bir Google Hotel Center hesabına ihtiyacınız var. Bunu geçtikten sonra, fiyatlarınız ve uygunluklarınız için bir yayın oluşturmanız gerekir.

Google, otelinizi ve oda müsaitlik durumunuzu ana Arama’da görüntülemek için bu beslemedeki bilgileri kullanacaktır.

Daha fazla teşhir istiyorsanız, ücretli otel kampanyalarına da gidebilirsiniz.

Ücretsiz Uçuş ve Alışveriş Listeleri

Bu, Google’ın Arama için ücretsiz listeleri ilk kez duyurması değil. Daha önce şirket, havayollarının uçuş uygunluklarını Google Uçuş Arama’da ücretsiz olarak listelemelerine izin veriyordu.

Daha sonra, perakendecilerin Google Alışveriş’e ücretsiz olarak ürün eklemesini de sağladılar.

Google Arama’da Daha Fazla Otel Çok Yakında

Otel sahipleri ve seyahat acenteleri, otellerini Google Arama’ya eklemeye başladıkça, gezileriniz için önemli ölçüde daha fazla konaklama seçeneği göreceksiniz. Otelcilerin, özellikle mevcut durum göz önüne alındığında, bu tür jesti takdir edeceklerinden eminiz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %