Samsung

Galaxy S22 Serisi için One UI 5 Android 13 Çok Yakında Geliyor

Samsung, bir grup Galaxy telefonunda Android 13 tabanlı One UI 5’i test ediyor. Ancak Samsung’un test etmeye başladığı ilk Galaxy, Galaxy S22 serisidir. Dört beta güncellemesinden sonra, One UI 5 lansmanından kısa bir süre sonra Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra için kararlı Android 13’ün piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Samsung, genellikle kararlı ana Android’i amiral gemisi cihazlarına getiren ilk OEM’dir. Ancak bu yıl Samsung biraz geç kaldı ve henüz Android 13 tabanlı kararlı One UI 5 güncellemesini yayınlamadı. Ancak, Samsung kararlı güncellemeyi yayınlamaya başladığında, tüm uygun cihazlar güncellemeleri daha hızlı alacaktır.

Samsung , Ağustos ayında Galaxy S22’de One UI 5 beta sürümünü test etmeye başladı ve OEM, o zamandan beri dört beta güncellemesi yayınladı. Bir UI 5 beta, beta deneyiminden harika bir güncelleme gibi görünüyor. Ve bu nedenle, kararlı güncellemedeki gecikme hakkında herhangi bir şikayet yok. Şimdi nihayet bekleyiş sadece bir veya iki hafta içinde sona erecek. Evet, Galaxy S22 için kararlı Android 13 güncellemesi yakında yayınlanacak.

Şimdi duymak istediğiniz haberler var, Galaxy S22 serisi, One UI 5 duyurusunun hemen ardından güncellemeyi alabilir. Samsung, Güney Kore merkezli teknoloji devinin yazılımla ilgili diğer güncellemelerle birlikte One UI 5’i piyasaya süreceği Samsung Geliştirici Konferansı’nı 12 Ekim’de düzenleyecek. Ve yakında Galaxy S22 serisi için güncelleme gelebilir.

Bu da Samsung Galaxy için kararlı Android 13 güncelleme yolculuğunun yakında Galaxy S22 serisi ile başlayacağı anlamına geliyor. Ve yakında diğer telefonlar da Android 13 tabanlı One UI 5 güncellemesini almaya başlayacak. Bazı cihazların bu hikayede görebileceğiniz güncellemeyi bu yıl alması bekleniyor.

One UI 5, geliştirilmiş animasyon, yeni emojiler, geliştirilmiş gizlilik ve güvenlik, iOS’a benzer yeni kilit ekranı özelleştirmesi, yeni duvar kağıtları ve çok daha fazlasıyla birlikte geldiği için kullanışlı bir yükseltme olacak. Bazı kullanıcılar, One UI 5 beta güncellemesinde de iyi pil ömrü elde ediyor. One UI 5 hakkında heyecanlanmak için birçok neden var.

Galaxy S22, Samsung’un mevcut en yeni amiral gemisi serisi olduğundan, önce One UI 5 güncellemesini alacak. Ve daha sonra Galaxy S21 serisi, Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4 ve diğer telefonlar gibi diğer Samsung Galaxy, önümüzdeki haftalarda güncellemeyi alacak.

Galaxy S22 serisi telefonunuz varsa ve beta programına kaydolmadıysanız, yakında Android 13 deneyimini yaşayacaksınız. Umarım güncelleme aynı anda bölgelerin çoğunda yayınlanır. Ayarlar > Yazılım Güncelleme seçeneğine giderek güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilirsiniz .

Telefonunuzu güncellemeden önce, telefonunuzun yedeğini aldığınızdan ve kesinti olmaması için en az %50 oranında şarj ettiğinizden emin olun.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %