Samsung

Galaxy A Serisi Satın Almak için 9 Neden

Yeni bir Samsung telefon almayı düşünüyorsanız, YouTube’da çok fazla inceleme görmüş ve bir o kadar da makale okumuş olmalısınız. Fark etmiş olabileceğiniz gibi, akıllı telefonlardaki medya kapsamının çoğu amiral gemileri hakkındadır. Sonuçta, tüm son teknoloji yeniliklerin gerçekleştiği yer burasıdır.

Ancak, çok yönlü bir akıllı telefon deneyimi isteyen ortalama bir alıcı için Samsung’un orta sınıf Galaxy A serisi, amiral gemisi Galaxy S serisinden çok daha iyi bir değer sunuyor. Neden böyle düşündüğümüzün dokuz nedenini gözden geçirelim.

1. Galaxy S, M Serisi İle Aynı Yazılıma Sahiptir

İster Galaxy S, M serisinden ister Galaxy A serisinden seçim yapın, aynı yazılım deneyimini yaşarsınız—Samsung’un One UI dış görünümü. Elbette, amiral gemileri yazılım güncellemelerini biraz daha hızlı alıyor, ancak ikisi arasındaki gecikme can sıkıcı olacak kadar uzun değil.

Aslında, tıpkı Galaxy S22 Ultra ve diğer Samsung amiral gemilerinde olduğu gibi, şirket şimdi Galaxy A53 ve Galaxy A33 de dahil olmak üzere orta sınıf telefonları için dört yıla kadar büyük Android güncellemeleri ve beş yıllık güvenlik güncellemeleri sunuyor..

2. Galaxy S, M İle Benzer Pil Ömrüne Sahiptir

Galaxy S ve Galaxy A telefonlarındaki pil ömrü de o kadar farklı değil. Aslında, bugünün ekonomik Samsung telefonları bile, hafif ila orta kullanımda iki tam gün sürmeniz için yeterli olan 5000 mAh’ye kadar pillerle gelir.

Bununla birlikte, Samsung amiral gemileri gerçekten daha hızlı şarj hızlarına, kablosuz şarja ve ters kablosuz şarj özelliğine sahip. Temel özellikler olduklarından değil, meraklılar ve uzman kullanıcılar için oldukça kullanışlı olabilirler. Yine de, sizin için o kadar önemli olmayabilirler.

3. Galaxy S, M İle Benzer Ekranları Var

Delikli kamera kesikleri daha yaygın hale geldiğinden beri, yalnızca ekrana bakıldığında amiral gemisi telefonları daha ucuz alternatiflerden ayırt etmek her zamankinden daha zor hale geldi.

Örneğin, Galaxy S22+ ve A53’ü yan yana koyduğunuzda ne kadar benzer göründüklerini göreceksiniz. Birincisi 999 dolardan, ikincisi 449 dolardan başlıyor. Amiral gemilerinin alt çerçeveleri daha incedir, ancak yeni bir telefona daha fazla para harcayarak ekranda önemli bir gelişme elde edemezsiniz.

4. MicroSD Kart

MicroSD kartlar çok ekonomiktir. Ortalama olarak, bir telefondaki ek 128 GB dahili depolama, 100 ABD Doları ekstra ücrete tabidir; ancak bir microSD kart satın alırsanız, aynı miktarda depolama alanını 20 dolardan daha düşük bir fiyata alabilirsiniz. Ayrıca, SD kartlarla verilerinizin aktarılmasını beklemeniz gerekmez; sadece eski telefonunuzdan çıkarın ve yeni telefonunuza takın.

Neyse ki, orta sınıf Samsung telefonları, 1 TB’a kadar genişletilebilir depolama desteğine sahip bir microSD kart yuvasıyla geliyor. MicroSD kart desteği, modern amiral gemilerinde artık mevcut olmayan birçok özellikten biri ve yakında tüm orta sınıf telefonlardan ve ekonomik telefonlardan da kaldırılacağından şüpheleniyoruz.

5. Amiral Gemisi Özelliklerine İhtiyacınız Yok

Uzman bir kullanıcı, oyuncu veya tekniker değilseniz, sık sık kullanmayacağınız premium özellikler için yüksek bir fiyat ödemeniz bir anlam ifade etmez.

Kablosuz şarj, 8K video kaydı veya 108MP kamera gibi özellikler kağıt üzerinde kulağa heyecan verici gelebilir, ancak teknolojinin mevcut durumu göz önüne alındığında, bunlar fazlasıyla abartılıyor ve telefonunuzda bulunması gereksiz.

6. Eski A-Serisi Telefonlarda Şarj Cihazı ve Ses Jakı Bulunur

Korktuğumuz gibi, Samsung, tıpkı amiral gemilerinde olduğu gibi, sonunda orta sınıf telefonlarından kulaklık jakını çıkardı. Ve bu yeterince incitici değilse, artık kutunun içine bir şarj cihazı da almıyorsunuz.

Ancak, eski modelleri satın alma konusunda sorun yaşıyorsanız, Galaxy A32, A52 ve A72 yine de bu özelliklerin her ikisine de sahiptir ve bu da değer odaklı alıcılar ve müzik tutkunları için büyük bir satış noktasıdır.

7. Arka Kapak ve Ekran Koruyucu Kullanıyorsunuz

Amiral gemisi telefonların bu kadar pahalı olmasının büyük bir nedeni, donanımlarının daha kaliteli olmasıdır. Daha dayanıklıdırlar ve birçok suistimalin üstesinden gelebilirler.

Örneğin Galaxy S22 serisini alın. Cihazların ön ve arka kısımlarında Gorilla Glass Victus+ koruması bulunur, bu da onları o kadar sağlam hale getirir ki, pratikte artık bir arka kapağa veya ekran koruyucuya ihtiyacınız olmaz.

Bunu bilmemize rağmen, birçok insan (biz dahil), cam ne kadar güçlü olursa olsun, telefonlarını bu aksesuarlar olmadan taşıma riskini almaz. Ve bu anlaşılabilir bir durumdur, çünkü ekranınızın çatlaması büyük ölçüde düştüğü açıya bağlıdır.

Buradaki nokta, zaten ek koruma satın alacaksanız, neden daha güçlü donanım için yüksek bir fiyat ödeyesiniz? Gerçekten beceriksiz olsanız bile, arka kapaklar ve ekran koruyucular genellikle oldukça ucuzdur, bu nedenle telefonun ömrü boyunca bankayı bozmadan bunları değiştirmeye devam edebilirsiniz.

8. Telefonunuzu Üç Yılda Bir Değiştiriyorsunuz

Kullanım ömründen bahsetmişken, bir amiral gemisinin ortalama ömrü de daha ucuz alternatiflerinden daha uzundur. İlkinde daha iyi bir kamera sistemi, daha güçlü bir işlemci, daha yüksek hoparlörler, IP68 derecesi, daha fazla RAM, daha fazla depolama ve daha hızlı şarj elde edersiniz. Tüm bunların birleşimiyle, bir Samsung amiral gemisini beş yıldan fazla bir süre boyunca kolayca kullanabilirsiniz.

Sorun şu ki, akıllı telefon pilleri zamanla dost olmayan lityum iyondan yapılmıştır; sadece iki ila üç yıl içinde pil, can sıkıcı hale gelecek kadar bozulmuş olacaktır. Bu noktada, çoğu insan zaten yeni bir telefon almayı düşünür.

Bu, diğer tüm bileşenler mükemmel şekilde çalışsa bile pilin bozulması sizi yeni bir telefon almaya zorlar. Grafen piller ana akım haline gelene kadar bu sorun oluşmaya devam edecek.

9. Samsung Telefonları Değerlerini Korumuyor

Birkaç ay sonra, değerinin neredeyse üçte birini kaybedecek bir telefon için yüksek bir fiyat ödemek iyi hissettirmiyor. Yepyeni bir amiral gemisi aldığınızda, bunu piyasadaki her şeyden daha değerli olduğu beklentisiyle yaparsınız.

Ne yazık ki, Samsung telefonları iPhone’lar kadar piyasa değerini koruyamıyor, bu nedenle daha ucuz Galaxy A serisini seçmek ekonomik olarak daha mantıklı olabilir. Yine de Samsung’a biraz kredi vermek için , eski Galaxy telefonunuzu takas ettiğinizde şirket iyi bir değer sunuyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %