Teknoloji

Facebook Messenger Yeni Güvenlik Özelliği Güncellemelerini Başlattı

Facebook Messenger, bir dizi yeni güvenlik özelliği güncellemesini duyurdu. Bir şirket blog gönderisinde yayınlandığı gibi, kullanıcıların platformda güvenliğini sağlamaya yardımcı olacaktır. Ayrıca kullanıcıların istenmeyen mesajları yönetmesine de yardımcı olacak.

Facebook, son birkaç aydır messenger’ı güncellemek ve Instagram doğrudan mesajlarıyla birleştirmek için çok çalıştı. Başlangıçta, bu güncellemeler kullanıcı deneyimine ve uygulamanın görsel görünümüne odaklandı. Şimdi Facebook, platformun güvenlik unsurlarını iyileştirmek için geçiş yapmış gibi görünüyor.

Bundan önce Messenger, tasarım ve his açısından tam bir yenilenme aldı. Bu, Messenger ve Instagram mesajlaşmasını görünüş açısından biraz daha birleştirmeye yardımcı olmak için tasarlandı.

Güvenlik ve güvenlik artık Messenger’ın gündeminde olduğundan, kullanıcılar artık istenmeyen mesajlar ve istenmeyen postalarla başa çıkmak için bir dizi yeni özelliğe sahip.

Facebook Messenger, spam’ı hedeflemek için yeni güvenlik güncellemeleri getiriyor

Facebook, kullanıcılara platformun sunduğu güvenlik özelliklerini hatırlatmak için Daha Güvenli İnternet Günü’nü kullandı. Esasen Messenger, kullanıcıların mesaj isteklerinde sahip olduğu seçenekleri genişletiyor.

Bu, kullanıcıların istenmeyen mesajlar ve spam ile uğraşmasını kolaylaştıracaktır. Şirket ayrıca, bildirdiğiniz mesajların durumu hakkında “daha iyi geri bildirim” sağlayarak kullanıcıların “kötüye kullanım ve taciz bildirmesini” kolaylaştırmak istediğini söyledi.

Mesaj isteklerindeki bu yeni seçenekler, mesajların toplu olarak silinmesini çok daha kolay hale getirir. Ayrıca, kullanıcıların şüpheli hesapları çok daha basit bir şekilde engellemelerine olanak tanır.

Geçen yaz yayınlanan gönderide Facebook’un öne çıkan özelliklerinin çoğu güvenlik özellikleri. Bunlar, telefonunuzun biyometrik güvenliğine bağlı olan Uygulama Kilidini içerir. Bu, Messenger hesabınıza başka bir güvenlik katmanı eklemenize olanak tanır.

Kullanıcılar ayrıca size kimin mesaj isteği gönderebileceğine zaten karar verme olanağına sahipti. Bu, kullanıcılara istenmeyen mesajları yönetirken güçlü bir kontrol sağlar. Hesap silme ve bloke etme sürecini kolaylaştıran yeni özellikler bu konuda bir adım daha ileri gitti.

Genel olarak, Facebook’un sahip olduğu güvenlik özelliklerini vurguladığını ve kullanıcıları bunları nasıl kullanacakları konusunda eğitmeye çalıştığını görmek güzel. Umarım, bu onların uygulamalarında daha büyük bir ilgi görecek ve dolayısıyla çevrimiçi olanların güvenliğini sağlayacaktır.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %